Czy kupowanie kosmetyków przez internet jest bezpieczne? | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Czy kupowanie kosmetyków przez internet jest bezpieczne?

Czy kupowanie kosmetyków przez internet jest bezpieczne?

Z raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2022” wynika, że 77% internautów robi zakupy online, a jedną z najczęściej wybieranych kategorii produktów są kosmetyki i perfumy. W praktyce oznacza to, że Polacy coraz chętniej kupują na odległość nawet takie artykuły, których nie mogą przetestować bezpośrednio przed zakupem. Kupowanie kosmetyków online jest całkowicie bezpieczne, jednak warto przestrzegać kilku zasad.

 

Korzystaj ze sprawdzonych drogerii i perfumerii

Internetowe drogerie często kuszą klientów okazyjnymi cenami. Przed skorzystaniem z fantastycznej promocji upewnij się jednak, że dana marka rzeczywiście spełni Twoje oczekiwania – sprawdź skład wybranego produktu i przeczytaj opinie na jego temat w Internecie. W kwestii kosmetyków do pielęgnacji ciała i twarzy warto zachować szczególną ostrożność, ponieważ są to substancje, które mają bezpośredni kontakt ze skórą i mogą zdziałać cuda lub też wywołać niepożądane reakcje alergiczne. 

Aby mieć pewność, że w Twoje ręce trafi wysokiej jakości produkt, wybieraj drogerie internetowe, które oferują wyłącznie pełnowartościowe kosmetyki. Jedną z nich jest sieć Hebe, która od lat cieszy się uznaniem klientów. Kupując online, możesz skorzystać z wielu świetnych okazji cenowych. Szukasz trafionego prezentu dla bliskiej osoby? Wręcz jej kartę podarunkową Hebe, dzięki której będzie mogła wybrać dowolny produkt z oferty sklepu stacjonarnego lub online, a Ty zaoszczędzisz, ponieważ za zakup vouchera w Plente możesz odzyskać do 4% wydanej kwoty w ramach usługi cashback.

W miarę możliwości przetestuj produkt

Aby uniknąć kłopotliwych sytuacji związanych ze zwrotem produktu, w miarę możliwości przetestuj go wcześniej. Jak to zrobić? Niektóre sklepy z kosmetykami online oferują wysyłkę próbek jako osobne zamówienie lub dodatek do innych zakupów. Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie – oczywiście sprawdzona i wiarygodna – drogeria daje taką możliwość i zamów zestawy testowe. Dzięki temu upewnisz się, czy dany kosmetyk rzeczywiście odpowiada na potrzeby Twojej skóry i bez obaw zamówisz go online, nawet w większej ilości.

Oprócz tego korzystaj z doświadczenia swoich znajomych – poproś o opinię na temat używanych produktów, czy nawet o przetestowanie ich podczas następnego spotkania towarzyskiego. Dzięki temu złożenie zamówienia w sklepie internetowym będzie wyłącznie formalnością!

Jak wygląda polityka zwrotów w przypadku kosmetyków i perfum?

Co do zasady, każdy konsument może odstąpić od umowy zawartej na odległość – a do tej kategorii należą zakupy online – w ciągu 14 dni od otrzymania produktu. W przypadku kosmetyków i perfum zasada ta wygląda jednak nieco inaczej. Należą one do kategorii produktów, których po otwarciu nie można zwrócić ze względów higienicznych. W praktyce oznacza to, że bez problemu zwrócisz tusz do rzęs w zapieczętowanym opakowaniu, ale odesłanie do sklepu używanej już szminki i domaganie się zwrotu pieniędzy nie będzie możliwe. Z tego powodu zakupy kosmetyków w sieci powinny być dokładnie przemyślane.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy