Czy można zlokalizować samemu firmowy skradziony samochód ? | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Czy można zlokalizować samemu firmowy skradziony samochód ?

Czy można zlokalizować samemu firmowy skradziony samochód ?

GPS to amerykański system nawigacji satelitarnej, który rozpoczął działanie w latach 70-tych XX wieku na potrzeby wojska. Skrót GPS oznacza Global Positioning System. Składa się on z 31 satelitów orbitujących non-stop wokół ziemi. Urządzenie wyposażone w moduł GPS musi nawiązać kontakt z co najmniej czterema satelitami co umożliwia dokładne zlokalizowanie obiektu.

Początkowo, ze względu na bezpieczeństwo dokładności GPS wynosiła około 100 metrów. Od 2000 roku możliwe jest określenie współrzędnych z dokładnością do około czterech metrów. GPS najczęściej wykorzystujemy jako podręczną nawigacją. W moduł GPS wyposażone są zegarki, telefony, tablety i laptopy. Często sam moduł GPS mylony jest z lokalizatorem. Lokalizator GPS to więcej niż sama nawigacja w telefonie. Pozwala on zdalnie monitorować obiekt wyposażony w moduł GPS za pomocą karty SIM. W ten sposób możliwe jest monitorowanie obiektu z dowolnego miejsca na świecie.

Jak wybierać lokalizator GPS?

Model i rodzaj urządzenia zależy od tego, do czego będziemy go używać. Lokalizator GPS nie jest szczególnie drogim urządzeniem, ale żeby wykorzystać w pełni jego możliwości najlepiej wspomóc się przy zakupie fachową wiedzą. Sklep-seko.pl to witryna internetowa, na której możemy zapoznać się z różnymi rodzajami lokalizatorów. Najprostsze kosztuję kilkaset złotych. Przed zakupem warto dokładnie przeczytać opis, a w razie wątpliwości skontaktować się bezpośrednio z doradcą ze sklep-seko.pl.
Oprócz samych lokalizatorów firma prowadzi sprzedaż akcesoriów do ich montażu, a także daje w postaci abonamentu dostęp do platformy internetowej na której monitorowanie obiektu jest o wiele wygodniejsze i przejrzyste.

Gdzie można zainstalować lokalizator GPS?

Wiele osób umieszcza lokalizator GPS w samochodzie. W razie kradzieży lub użytkowania przez niepowołaną osobę można z łatwością określić miejsce, gdzie znajduje się pojazd, a także prześledzić jego trasę, miejsca postojów a nawet prędkość i styl jazdy. Osobisty lokalizator GPS można zainstalować na przykład w szkolnym plecaku dziecka, co pozwoli na dyskretnie monitorowanie gdzie spędza czas po szkolnych zajęciach i jaką drogę pokonuje. Taki sam lokalizator warto zainstalować w portfelu, zegarku czy telefonie osoby starszej, która może mieć problemy z odnalezieniem drogi do domu. Za pomocą lokalizatora można również monitorować zwierzę domowe, a w razie ucieczki lub zagubienia szybko je odnaleźć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy