Identyfikator firmowy – Jakie rozwiązania mamy do wyboru? Na co postawić?
Popularną i standardową formą wizualnej identyfikacji pracowników firm czy odwiedzających je gości są różnego rodzaju identyfikatory. Wybór tego typu produktów jest spory, zarówno pod względem materiału, z jakiego są tworzone, jak i technologii ich produkcji, budowy oraz kształtu. Co dokładnie mamy do wyboru w tym zakresie? I na jakie rozwiązania warto postawić?
Gdzie mają zastosowanie identyfikatory?
Identyfikacja wizualna pracowników spotykana jest nie tylko w dużych firmach czy organizacjach, ale wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba szybkiego, sprawnego i wygodnego ustalenia tożsamości pracownika czy gościa. Na tym jednak nie koniec, ponieważ identyfikator firmowy to nie tylko element identyfikacyjny, ale również ważny składnik profesjonalnego wizerunku firmy. Ich odpowiedni wybór wpływa także na komfort pracy pracowników oraz na bezpieczeństwo organizacji, są one bowiem nieodłącznym elementem kontroli dostępu.
W codziennej pracy identyfikatory firmowe ułatwiają identyfikację pracowników, co jest szczególnie ważne w dużych firmach. Dzięki nim klienci i współpracownicy mogą łatwo zidentyfikować osoby odpowiedzialne za konkretne zadania czy działy. Jakie rozwiązania są dostępne na rynku i na co warto zwrócić uwagę przy wyborze identyfikatora firmowego?
Rodzaje identyfikatorów
Na rynku znajdują się identyfikatory firmowe wykonane z różnego rodzaju materiałów, które mogą różnić się kształtami, budową oraz sposobem znakowania. Są to między innymi:
- identyfikatory z okienkiem
- identyfikatory plastikowe
- identyfikatory metalowe
- identyfikatory drewniane
Identyfikatory różnią się również między sobą sposobem zapięcia. Najprostszym jest tutaj zapięcie na agrafkę. Dostępne są także identyfikatory przypinane na klips czy magnetyczne, które nie pozostawiają żadnych śladów na ubraniu. Do ważnych aspektów tego typu produktów należy personalizacja, na co można liczyć w tym zakresie?
Personalizacja identyfikatorów firmowych
Personalizacja identyfikatorów firmowych obejmuje zarówno możliwość wyboru materiału wykonania oraz budowy – np. z okienkiem lub bez okienka, jak i kształtu, wielkości, kolorystyki oraz sposobu znakowania (np. druk sublimacyjny, grawer itp.). Pozwala to na pełne dostosowanie identyfikatorów pod względem ich wyglądu do przyjętej przez firmę identyfikacji wizualnej.
Na co warto postawić – praktyczne wskazówki
Codzienne użytkowanie identyfikatorów firmowych powinno być wygodne i praktyczne, dlatego warto stawiać przede wszystkim na te wykonane z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Plastikowe identyfikatory są tutaj wyborem optymalnym, gdyż łączą wytrzymałość z estetycznym wyglądem. W bardziej eleganckiej odsłonie sprawdzą się również identyfikatory metalowe czy drewniane.
Ważne jest także wygodne mocowanie plakietek, pracownicy czy goście powinni móc łatwo zakładać i zdejmować identyfikatory, bez ryzyka uszkodzenia odzieży.
Podsumowując, identyfikator firmowy to niezbędny element każdej organizacji, której zależy na profesjonalnej identyfikacji wizualnej pracowników i gości. Łączy w sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo i profesjonalny wizerunek. Wybierając odpowiednie rozwiązanie, warto zwrócić uwagę na trwałość, łatwość użytkowania oraz możliwość personalizacji.