Kariery międzynarodowe — jak wykorzystać angielski na poziomie C1 w świecie biznesu | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Kariery międzynarodowe — jak wykorzystać angielski na poziomie C1 w świecie biznesu

Kariery międzynarodowe — jak wykorzystać angielski na poziomie C1 w świecie biznesu

Obecnie rynek pracy stwarza wiele możliwości dla osób, które dobrze posługują się językami obcymi. Wśród nich najpopularniejszy jest oczywiście angielski. Sprawdź, jak możesz wykorzystać znajomość języka w stopniu zaawansowanym (poziom C1), będąc świadomą kobietą w świecie biznesu!

Angielski C1 – o czym świadczy zdobycie takiego poziomu i jak go zdobyć?

Poziom C1 to drugi najwyższy stopień biegłości w języku angielskim wedle powszechnie przyjętej skali. Kobiety, którym udało się osiągnąć ten poziom znajomości języka obcego, potrafią już biegle się nim posługiwać. W ten sposób łatwo komunikują się z osobami używającymi go od urodzenia, czy też na takim samym poziomie znajomości. Dzięki temu angielski C1 to cenna wartość na rynku pracy.

Aby zdobyć certyfikat świadczący o posługiwaniu się językiem angielskim w tym stopniu, musisz zdać odpowiedni egzamin. Jest to test CAE, czyli Cambridge English: Advanced. W Polsce odbywają się one w szkołach językowych, które znajdują się na liście centrów egzaminacyjnych Cambridge.

Jak angielski C1 może pomóc Ci w świecie biznesu?

Postępująca globalizacja sprawiła, że polskie firmy współpracują z partnerami z całego świata. Z racji na popularyzację oraz swoją prostotę angielski to z kolei powszechny język biznesowy. Korzystają z niego przedsiębiorcy na każdym z 5 kontynentów.

Z tego powodu zdobycie certyfikatu C1 z języka angielskiego może otworzyć przed Tobą wiele dróg w biznesie – niezależnie od tego, czy prowadzisz własne przedsiębiorstwo, czy też zależy Ci na podniesieniu swoich kwalifikacji. Sprawne posługiwanie się językiem obcym będzie dużo lepiej odbierane przez Twoich klientów, pracodawców, wspólników czy też kontrahentów.

Wszystkie kobiety, którym zależy na osiągnięciu sukcesu w świecie biznesu, powinny rozważyć zdobycie certyfikatu C1 z języka angielskiego. Dzięki temu będziesz bardziej samowystarczalna i bez problemów przeprowadzisz negocjacje biznesowe, czy też nawiążesz kontakty z zagranicznymi firmami. Aby zdobyć certyfikat, wystarczy, że zapiszesz się do szkoły językowej, która ma prawo do przeprowadzania egzaminów CAE. W trakcie kursu zostaniesz do niego odpowiednio przygotowana i poszerzysz swoją znajomość języka angielskiego. Zdanie takiego testu, z pewnością otworzy przed Tobą wiele dróg.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy