Możliwości systemów Business Intelligence - dla kogo? | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Możliwości systemów Business Intelligence – dla kogo?

Możliwości systemów Business Intelligence – dla kogo?

Analityka biznesowa, czyli business intelligence, to profesjonalne narzędzie, z którego korzystają tysiące przedsiębiorstw na całym świecie. Jakie są możliwości tego typu oprogramowania? Którzy przedsiębiorcy w sposób szczególny powinni zdecydować się na skorzystanie z takiego systemu? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Co to jest business intelligence? 

Czym są systemy business intelligence (w skrócie BI)? Jest to określenie dla technologii, która od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wysoka popularność tej technologii dotyczy przede wszystkim tych firm, które cenią sobie inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz chcące w sposób efektywny przejść przez proces cyfryzacji biznesu. Właściwa implementacja rozwiązać w zakresie business intelligence skutkuje znacznym wzrostem konkurencyjności a także pomaga w bardziej efektywny sposób docierać z przekazem reklamowym do potencjalnych klientów. 

Czym dokładnie jest business intelligence? Są to zaawansowane systemy informatyczne służące do szybkiego analizowania i przetwarzania różnorodnych danych oraz informacji. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą podejmować możliwie najtrafniejsze decyzje biznesowe, co skutkuje tym, iż szansa na powodzenie ich przedsięwzięć jest zdecydowanie wyższa. 

Analizy realizowane z wykorzystaniem narzędzi w ramach business intelligence niejednokrotnie służą też do przewidywania różnorakich sytuacji kryzysowych. To wszystko oznacza, że firma, która dysponuje tą technologią, może w wydajny sposób docierać z przekazem reklamowym do klientów a także podejmować szereg działań ukierunkowanych na zmniejszenie ryzyka występowania potencjalnych wpadek wizerunkowych oraz kryzysów. Wyróżnikiem narzędzi w zakresie business intelligence jest fakt, iż w tym przypadku wykorzystywać można dane z różnych systemów informatycznych, dlatego odnajdowanie i analizowanie różnych grup danych przebiega bardzo szybko i sprawnie. 

Wpływ business intelligence na osiągane wyniki 

Czy implementacja narzędzi w zakresie business intelligence może przełożyć się na wzrost wyników osiąganych przez przedsiębiorstwo? Okazuje się, że jak najbardziej. Wszelkiego rodzaju analizy i raporty, które sporządza się z wykorzystaniem takich narzędzi, mogą posłużyć do uzyskania informacji dotyczących działania różnych działów przedsiębiorstwa. Oznacza to, że wykorzystując możliwości business intelligence, da się określić wysokość kosztów, poziom sprzedaży bądź opłacalność realizowanych kampanii reklamowych. 

Dla kogo są systemy business intelligence? Tak naprawdę tego typu oprogramowanie będzie dobrym wyborem dla wszystkich firm, które przetwarzają duże ilości danych oraz chciałyby  ograniczyć koszty i jeszcze efektywniej reagować na zmieniające się trendy. 

Czytelna forma prezentacji danych

Nowoczesne rozwiązania w zakresie business intelligence pozwalają na prezentowanie danych w różnych postaciach, które wyróżniają się wysokim poziomem czytelności. Mowa tutaj na przykład o wykresach czy tabelach. Bardzo istotną kwestią, o której warto wspomnieć, jest fakt, iż do sporządzania takich analiz nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy. 

Wystarczy jedynie wskazać źródło danych, np. plik na dysku, a na tej podstawie narzędzie przetworzy przekazane informacje. Po chwili będziemy już mieli przed sobą wszelkie interesujące nas informacje odnośnie danego obszaru firmy. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy