Trendy w tekstyliach hotelowych: co warto wiedzieć, projektując nowe wnętrza | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Trendy w tekstyliach hotelowych: co warto wiedzieć, projektując nowe wnętrza

Trendy w tekstyliach hotelowych: co warto wiedzieć, projektując nowe wnętrza

Natura i dbałość o ekologię – dlaczego są tak istotne?

Trendy w tekstyliach hotelowych: co warto wiedzieć, projektując nowe wnętrza

Na wyposażenie dobrego hotelu składają się nie tylko wysokiej jakości meble, obrazy i sprzęty. Niemniej istotne są elementy takie jak pościele, firany, ręczniki, szlafroki, zasłony oraz obrusy i serwetki w restauracji hotelowej. Przedstawiciele tej specyficznej branży muszą podążać nieustannie za aktualnymi trendami, by zwiększyć swoje szanse na przyciągnięcie gości. Na co musisz zwrócić uwagę podczas wyboru tekstyliów? W jaki sposób zapewnić gościom maksymalny komfort i satysfakcję?

Jednym z najważniejszych trendów, z którym powinieneś być na bieżąco, jest ten polegający na wykorzystywaniu rozwiązań przyjaznych naturze. Dotyczy to także elementów takich jak tekstylia hotelowe. Wyróżniają się one trwałością i gustowną stylistyką. Produkowane są z użyciem naturalnych materiałów pochodzących ze sprawdzonych upraw. Wytwarza się je w systemie zrównoważonej produkcji, natomiast cały proces odbywa się z poszanowaniem dla praw pracowniczych. Dzięki stosowaniu ekologicznych rozwiązań i komunikowaniu o nich np. za pośrednictwem strony internetowej czy mediów społecznościowych, zyskujesz szansę na przyciągnięcie większej liczby gości. Obecnie coraz więcej osób, szczególnie młodych, zwraca uwagę na kwestie związane z ochroną środowiska. W związku z tym weryfikują pod tym kątem także wybierane przez siebie hotele. Jeśli Twój hotel wpisuje się w trend eko, może zyskać lepszy wizerunek na tle konkurencji.

Natura to nie tylko ekologia. Pojęcie to może odnosić się również do wyglądu tekstyliów. Naturalne materiały i dodatki w neutralnych barwach już od długiego czasu nie wychodzą z mody. Uniwersalną opcję stanowi niezmiennie wybór tekstyliów w kolorze białym. Kojarzą się one ze schludnością i czystością. Wszelkie zabrudzenia byłyby na nich widoczne, stąd też udostępnianie gościom śnieżnobiałych ręczników i pościeli wpływa pozytywnie na wizerunek hotelu. Ponadto popularnością cieszy się kolor granatowy oraz wszystkie odcienie zieleni. Możesz postawić również na inne kolory natury, takie jak brązy czy szarości. Komponują się one dobrze przede wszystkim z drewnianymi dodatkami znajdującymi się w pokoju hotelowym.

Jaka powinna być dobra pościel hotelowa?

Pościel hotelowa jest najczęściej szyta z wysokogatunkowej tkaniny bawełnianej. Dobrze przepuszcza ona powietrze, nie kurczy się i nie rwie łatwo. Do ekonomicznych rozwiązań można zaliczyć tekstylia z policottonu o dużej odporności na zagniecenia i blaknięcie. Hotele o wyższym standardzie stosują luksusową pościel z modalu, a także tę bawełniano-jedwabną, która chłodzi w lecie, a w zimie grzeje. Jeśli zależy Ci na podążaniu za trendem eko, wybierz produkty z bawełny organicznej zamiast tradycyjnej. Pościel do hoteli ma lepszą gramaturą niż ta domowa. Zwróć uwagę, czy ta wybrana przez Ciebie mieści się w standardowej gramaturze 155–160 g/m2. Jest ona nie tylko trwała i masywna, ale również przyjemna w dotyku. Najlepiej, by była zamykana na tzw. zakładkę i kopertę. Brak guzików czy zamków stanowi w tym przypadku duże ułatwienie. Pamiętaj, że minimalna szerokość kołdry na łóżko jednoosobowe to 135 cm, a na dwuosobowe – 220 cm.

Jakie powinny być dobre ręczniki hotelowe?

Na wizerunek hotelu i opinię gości wpływa poziom czystości i wygody. Ręczniki hotelowe muszą być prane bez przerwy i utrzymane w nieskazitelnej czystości. Zwróć uwagę, czy są wykonane z materiałów odpornych na działanie wody, detergentów i wysokich temperatur. Wpisujące się w obecne trendy ekologiczne tkaniny sprawiają, że ręczniki wykonane z nich wyróżniają się świetną chłonnością i miękkością. Zwróć też uwagę na ich gramaturę. Im cieńsze, tym gorsza będzie ich jakość i walory estetyczne. Optymalną gramaturą jest ta mieszcząca się w przedziale 450-550. Luksusowe hotele wybierają natomiast najgrubsze produkty dostępne na rynku, które są bardziej miękkie i charakteryzują się ekskluzywnym wyglądem. Również w tym przypadku najpopularniejszym rozwiązaniem jest bawełna, lecz warto zwrócić szczególną uwagę na modną bawełnę egipską. Wykonane z niej produkty stają się bardziej miękkie po każdym praniu. Jeśli chodzi o kolor ręczników, możesz postawić na opisywaną już estetyczną i elegancką biel.

Dlaczego branża hotelarska powinna podążać za aktualnymi trendami?

Śledzenie aktualnych trendów to bez wątpienia obowiązek wszystkich przedstawicieli branży hotelarskiej, którym zależy na komforcie gości oraz oczywiście własnym zysku. Bycie na bieżąco z najmodniejszymi rozwiązaniami przynosi następujące korzyści:

  1. zyskujesz szansę na poprawę wizerunku hotelu,
  2. możesz wyróżnić hotel na tle konkurencji,
  3. zadbasz o dobrą opinię wśród dotychczasowych gości,
  4. przyciągniesz uwagę nowych odwiedzających.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy