TOP WOMEN
w e-biznesie

Edycja 2022

Podsumowanie

II edycji darmowego programu edukacyjnego TOP WOMEN w e-biznesie

Spośród rekordowej liczby niemal 700 zgłoszeń do drugiej edycji programu zakwalifikowano 200 uczestniczek z Polski i z Europy. Program, prowadzony był przez 30 ekspertów i praktyków z branży e-commerce, składa się z 37 wystąpień, podzielonych na 7 modułów tematycznych.

Kurs-TOP-Women-w-e-biznesie-1start

Rekrutacja do II edycji programu TOP Women zakończyła się niewątpliwym sukcesem. Ponad 3 osoby ubiegały się o jedno miejsce w programie. Liczba kobiet zainteresowanych uczestnictwem w programie Fundacji Kobiety e-biznesu niemalże podwoiła się w stosunku do poprzedniej edycji.

“Świadczy to o dużym potencjale i potrzebie edukacji Polek w obszarze e-commerce. Kobiety coraz odważniej radzą sobie w biznesie cyfrowym i chcą przenosić lub rozszerzać swoją działalność o kanał internetowy. Dostęp do wiedzy, jak to zrobić skutecznie jest dla nich ogromnym wsparciem” – mówi Anna Heimberger, współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu będącej organizatorem konkursu.

Podobnie jak w I edycji Programu, największą część, bo prawie 50%, stanowiły kobiety aktywne zawodowo, w wieku 36-50 lat. Drugą, najliczniejszą grupą (37%) są kobiety w wieku 25-35 lat, będące na początku swojej kariery zawodowej. W ankietowanej grupie pojawiły się również młode dziewczyny, poniżej 24. roku życia oraz kobiety 50+, w tym również panie po 60 r.ż.

“Wyniki rekrutacji nie są dla nas zaskoczeniem. Pokazują nie tylko to, jak bardzo kobiety są otwarte na zmiany, ale też, że widzą potrzebę podnoszenia kompetencji, które stają się obecnie kluczowe na rynku. Co warte podkreślenia, zainteresowanie zdobyciem umiejętności z zakresu e-commerce rośnie, niezależne od wieku i miejsca zamieszkania.” – mówi Agnieszka Brytan – Jędrzejowska, współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu.

Program II edycji TOP Women w e-biznesie obejmował 14 weekendowych sesji online, podczas których Uczestniczki uczyły się m.in. jak założyć działalność gospodarczą i prowadzić e-biznes, jak zaprojektować samodzielnie własną stronę internetową i zbudować platformę skutecznie sprzedającego sklepu internetowego. Ponadto prowadzone były warsztaty z zakresu metamorfozy i budowania własnego wizerunku w biznesie.

Partnerzy 2022

Dziękujemy wszystkim Partnerom, którzy przyczynili się do organizacji II edycji programu TOP WOMEN w e-biznesie

Visa to światowy lider płatności cyfrowych, który wspiera inkluzywny rozwój gospodarczy i znajduje się w samym centrum procesu przesyłania pieniędzy. Visa to symbol zaufania, bezpieczeństwa i akceptacji. Naszą misją jest połączenie całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszej, niezawodnej i bezpiecznej sieci płatniczej, wspierając tym samym rozwój ludzi, firm i całej gospodarki. Visa wspiera rolę kobiet we wzroście ekonomicznym. Prowadzi szereg programów, które dodają kobietom sił w dążeniach do inkluzywnego społeczeństwa cyfrowego. Więcej informacji na stronie www.visa.pl, blogu Visa oraz na Twitterze @Visa_PL.

Nest Bank

Nowoczesny bank dla przedsiębiorców. Koncentruje się na potrzebach małych i średnich firm dostarczając im cyfrowe rozwiązania ułatwiające prowadzenie biznesu i codzienne korzystanie z finansów. Działalności Nest Banku przyświeca idea „banku bliskiego ludziom”, który jest cyfrowym opiekunem firmowych i rodzinnych finansów. Dlatego bank oferuje zarówno produkty dla Twojej firmy, jak i całej rodziny – konta osobiste, konta dla nastolatków oraz lokaty i konta oszczędnościowe. Nest Bank stawia na innowacyjne rozwiązania. Jako jeden z pierwszych umożliwił zakładanie konta przez wideo rozmowę z konsultantem. W 2021 roku uruchomił także pierwszy kredyt dla firm, który można wziąć 100% online.

MW-kreacja-cyber-wybrane-net_06

Od ponad 20 lat ułatwiamy Polakom zakupy w sieci i promujemy ideę przedsiębiorczości. Allegro to ulubione miejsce zakupów oraz platforma, na której prowadzi działalność ponad 122 tysiące firm – większość z nich to polskie małe i średnie przedsiębiorstwa. Innowacje, które powstają w Allegro wpływają na życie milionów Polaków, dzięki nim mogą wygodnie kupić wszystko czego potrzebują, oszczędzając jednocześnie pieniądze i czas.

partnerzy-inpost

Inpost to wiodąca platforma dostaw dla e-commerce w Europie. Posiada sieć Paczkomatów®, a także świadczy usługi kurierskie i fullfilment , współpracując z ponad 28.000 e-sprzedawców w Polsce. Paczkomaty® InPost zapewniają konsumentom tańszą, elastyczną, wygodną oraz przyjazną dla środowiska opcję dostawy. Dostawa do Paczkomatów® to najbardziej ekologiczne rozwiązanie dostaw – redukuje emisję CO2 nawet o 75% w porównaniu z dostawami kurierskimi. Wysoce wydajna infrastruktura IT i szybkie wdrażanie nowych technologii stanowią podstawę działalności i rozwoju InPost.

modivo

MODIVO to innowacyjny polski multibrand z modą, który oferuje ponad 130 tys. produktów od 515 marek z sektorów streetwear, casual, premium oraz eco-friendly. Firma jest liderem #FashionTech, z sukcesem łącząc kanały sprzedaży i komunikacji z klientami z pogranicza świata offline i online. Multibrand, dostępny na 13 rynkach, tworzy przestrzeń do kreatywnego wyrażania siebie poprzez modę – premium to nie tylko kwestia marek, ale przede wszystkim doświadczeń zakupowych. MODIVO stale wzbogaca customer experience, oferuje krótką drogę zakupu, przejrzysty interfejs strony, intuicyjną aplikację mobilną, program lojalnościowy MFC oraz 100 dni na wymianę i zwrot.

polska-bezgotowkowa-logo-dol

Fundacja została powołana w 2017 r. na mocy porozumienia zawartego przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Rozwoju, Visa oraz Mastercard. Fundacja prowadzi Program Polska Bezgotówkowa, który wspiera przedsiębiorców we wdrażaniu i korzystaniu z płatności bezgotówkowych. Do tej pory w ramach Programu zainstalowano ponad 350 tys. terminali płatniczych. Wśród beneficjentów Programu jest ponad ćwierć miliona przedsiębiorców, a także podmioty administracji publicznej oraz związki wyznaniowe. Szczegóły znajdą Państwo na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl

partnerzy-sky-shop

Sky-Shop to gotowe narzędzie do prowadzenia sklepu internetowego, dropshippingu i handlu w wielu kanałach sprzedaży np. na Allegro. System dostarczany jest w formie wygodnego abonamentu. Łączy w sobie ponad 1 200 funkcji ułatwiających i automatyzujących sprzedaż. Wyróżnia się łatwością i intuicyjnością obsługi dzięki czemu z zaawansowanych rozwiązań e-commerce mogą korzystać wszyscy sprzedawcy – bez konieczności posiadania wiedzy technicznej.

progressivo-logo-01

Możesz polegać na naszym kompleksowym podejściu w zakresie potrzeb marketingowych dopasowanych do specyfiki Twojego biznesu. Od 20 lat rozwój naszych kompetencji opieramy o wiedzę, obserwację zmieniającego się świata oraz doświadczenie. Działamy holistycznie i strategicznie, dobierając narzędzia tak, aby osiągnąć zamierzony efekt i wysoką skuteczność.

przelewy-logo-01

Serwis Przelewy24 od ponad 16 lat współtworzy polską branżę e-commerce. Oferujemy ponad 350 metod płatności. Już 150 000 partnerów obdarzyło nas zaufaniem i korzysta z naszych innowacyjnych rozwiązań płatniczych.

Canon

Marka Canon już od ponad 80 lat pomaga użytkownikom na całym świecie utrwalać za pomocą obrazu wszystko, co dla nich ważne. Portfolio produktów obejmuje aparaty i kamery, drukarki domowe i wielkoformatowe, projektory, ale także usługi biznesowe i technologie medyczne. Rozwój produktów i usług Canon jest ściśle połączony z filozofią Kyosei, która oznacza życie i pracę dla wspólnego dobra.

future-collars-1

Future Collars (do 2020 r. pod nazwą Coders Trust) to szkoła online, w której uczymy programowania i kompetencji cyfrowych, promując trend ciągłej nauki (lifelong learning). Nauka odbywa się na platformie e-learningowej, a lekcje na żywo prowadzą Mentorzy – doświadczeni praktycy IT. Realizowane pod okiem mentorów projekty tworzą zalążek portfolio kursanta, niezbędnego w procesie rekrutacji. Elastyczny model nauki pozwala zdobyć nowe praktyczne umiejętności bez potrzeby rezygnacji z dotychczasowych zobowiązań. W 2020 r. Koźminski Business Hub uznał nas za jeden ze Startupów Pozytywnego Wpływu.

MW-kreacja-cyber-wybrane-net_27

Hebe to nowoczesna i przyjazna sieć drogerii oferująca starannie wyselekcjonowany, zróżnicowany asortyment oraz produkty dostępne na wyłączność – wszystko w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Oferta Hebe to m.in. kosmetyki koreańskie i naturalne, a także marki Hebe: Hebe Professional, Hebe Naturals, Hebe Cosmetics, Hebe for Men, by Hebe i Hebe Basics. Drogerie Hebe to najlepszy wybór dla zdrowia i piękna.

partnerzy-firmy-jutra

Firmy Jutra to program Google i Polskiego Funduszu Rozwoju w partnerstwie strategicznym z Operatorem Chmury Krajowej. Zapewniamy wsparcie z zakresu marketingu internetowego, biznesu i rozwiązań chmurowych w ramach indywidualnych konsultacji, szkoleń grupowych i materiałów edukacyjnych. Odbiorcami programu są mikro i małe firmy, które dopiero chcą rozpocząć sprzedaż w Internecie lub już sprzedają i chcą dalej rozywijać ten kanał oraz średnie i tradycyjne firmy, które potrzebują rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb, pracownicy działu marketingu i sprzedaży, początkujący i kreatywni przedsiębiorcy.

partnerzy-ziaja

Firma Ziaja producent wysokiej jakości farmaceutyków i kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów.

Od 32 lat działający na rynku polskim i obecnie w blisko 50 krajach na całym świecie.

Patroni medialni

wp-logo
money-logo
claudia-logo
glamour-logo
radio-zet
zwierciadlo-logo