Wydarzenia | Fundacja Kobiety e-biznesu | Praca Wysokie obcasy
biuro@kobietyebiznesu.pl

Kobiety z potencjałem na rozwój biznesu w e-commerce. Wysokie Obcasy Praca 1/2021

Kobiety z potencjałem na rozwój biznesu w e-commerce. Wysokie Obcasy Praca 1/2021

Kobiety z potencjałem na rozwój biznesu w e-commerce.

Zachęcamy do przeczytania bardzo wartościowego artykułu w magazynie Wysokie Obcasy Praca wydanie 1/2021.

Miło Nam, że redakcja do stworzenia artykułu skorzystała z wiedzy Fundacji Kobiety e-biznesu i wydanego w drugiej połowie 2020 roku raportu „Potencjał kobiet w e-biznesie. Wiedza o e-commerce”.  Analizując różne źródła według większości wskazuje się, że rynek e-commerce w Polsce przekroczy w 2021 roku wartość 100 mld złotych – to dwucyfrowy wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Polska zajmuje 13 miejsce wśród krajów najszybciej rozwijających e-commerce na świecie.

Pandemia przyspieszyła rozwój e-handlu i zmobilizowała małe i średnie firmy do metamorfozy.

72% polskich internautów przynajmniej raz zrobiło zakupy w sklepie internetowym.

Redakcja Wysokie obcasy w artykule wskazuje na widoczny potencjał, drzemiący w kobietach, które chętnie i szybko dostosowują swoje biznesy do działania w świecie online.

Niemniej jednak należy zauważyć jakie bariery i wyzwania widza kobiety w rozwoju ich biznesów w online. Wiedza nam temat podstawowych narzędzi do handlu w Internecie jest kluczowa. To jednak nie wystarczy. Rosnąca konkurencja, trudność w dotarciu do konsumenta, nieumiejętność działania z Google i wchodzący na polski rynek zagraniczni giganci e-commerce studzą nieco zapał kobiet do otwierania nowych biznesów opartych na handlu w sieci.

„Z danych raportu Potencjał kobiet w e-biznesie. Wiedza o e-commerce jasno wynika, jak ważne są dla tych kobiet ekspercka wiedza oparta na wieloletnim doświadczeniu, uzyskanie informacji na temat najnowszych narzędzi cyfrowych oraz coaching przygotowujący je do przekwalifikowania się lub zdobycia nowego miejsca pracy – mówi Anna Heimberger, z współzałożycielka Fundacji.

„Dlatego Fundacja przygotowała ogólnopolski program edukacyjno-rozwojowy TOP Women w e-biznesie. Powstał na potrzeby wniosków z raportu Potencjał kobiet w e-biznesie. Raport ten uświadomił nam z czym mierzą się kobiety, które chcą uruchomić działania online. Z jednej strony chcą się rozwijać i założyć własny biznes online z drugiej mają świadomość poważnej luki w posiadanych kompetencjach cyfrowych. Chcemy to zmienić „– mówi Dorota Bachman, współzałożycielka Fundacji.

Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z Ewą Chodakowską: „Nie wierzę w sztuczne kreacje, wymyślone pasje. Liczy się tylko autentyczność” – mówi Ewa Chodakowska, okładkowa bohaterka najnowszego wydania magazynu „Wysokie Obcasy Praca”. Trenerka, ale też przedsiębiorczyni, opowiada o tym, jak odnieść sukces w sieci i pogodzić pracę z życiem prywatnym.

To jedna z kobiet, która jest dla naszej Fundacji jak i dla wielu kobiet inspiracją i motywacją do wiary w siebie i nowe możliwości.

Wydanie specjalne Praca Wysokie obcasy można kupić.

https://www.publio.pl/wysokie-obcasy-praca,p745952.html

Autor: Anna Heimberger na bazie materiałów Wysokie Obcasy Praca 1/2021