Lista TOP 10 filmów dla kobiet biznesu | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Lista TOP 10 filmów dla kobiet biznesu

Lista TOP 10 filmów dla kobiet biznesu

Najlepsze filmy, które powinna obejrzeć każda kobieta

Razem z prof. Pawłem Fortuną stworzyłyśmy listę filmów, które warto aby obejrzała każda kobieta. Przede wszystkim kobieta, która stoi przed trudnymi decyzjami zawodowymi i prywatnymi. Niewątpliwie każda z Pań odnajdzie bliskie jej sercu emocje w naszej propozycji. Prezentowane filmy to dawka skrajnych emocji i postaw zachowań. Obejrzyj! Zostawimy Cię z przemyśleniami i refleksjami. 

TOP 1: Siła kobiet

Bezsprzecznie najlepszy film i na naszej liście numer 1. Fabuła filmu „Siła kobiet” to ciekawa prezentacja sylwetek różnych kobiet. Przede wszystkim zobaczymy ich historie z życia codziennego. Niewątpliwie szczere opowieści potęgują dramatyzm ale ukazują też wewnętrzna siłę kobiet do przezwyciężania trudnych sytuacji życiowych. Podsumowując. Obejrzyj, nie użalaj się nad sobą. Poszukaj pozytywów w każdej sytuacji. Polecamy zdecydowanie!


TOP 2: Kleopatra

Bez wątpienia ten genialny film z 1963 roku prezentuje sylwetkę silnej, niezwykłej kobiety. Film otrzymał 4 Oscary i aż 11 nominacji. Naszą uwagę zwraca jednak, nie scenografia, stroje ale osobowość i charakter starożytnej kobiety sukcesu. Piękna kochanka ale i niezwykle inteligentna, mądra i wykształcona kobieta. Fascynuje Nas jej osobowość. Jak wiele to ma wspólnego z pracą nad sobą i rozwojem w karierze. Polecamy ten klasyk do obejrzenia.


TOP 3: Co nas uszczęśliwia

Co nas, kobiety uszczęśliwia? Brytyjski film z 2008r. Niby banalna opowieść o codziennym życiu kobiety. Dla nas jednak to wyśmienity obraz stylu życia.  Po obejrzeniu tego filmu niejedna z Pań doda do swojej prywtanej listy nową idolkę. Jak zapanować nad sobą? Jak umieć zachować spokój? Czy życie musi być zawsze dramatyczne? Zobacz, sprawdź! Polecamy i ciekawe jesteśmy opinii.


TOP 4: Amelia

Film z 2001 roku ale można oglądać go kilka razy. To perełka francuskiej kinematografii. Paryski świat, jak z baśni i postać Amelii budzą w nas niesamoeite emocje. Okazuje się, że niesmiała kobieta nabiera wręcz czarodziejskiej mocy do życia dla innych, dla siebie. Podsumowując każdy po obejrzeniu tego filmu ma wspaniały nastrój i bardziej pozytywnie patrzy na świat. Paryż, miłość, piękno to coś, co lubią kobiety.


TOP 5: Cudotwórczyni

Godne uwagi i ambitne kino. Pomimo, że film ma już wiele lat i jest czarno-białym kinem polecamy. Film inspirowany faktami z życia dwóch kobiet: niedowidzącej nauczycielki oraz niepełnosprawnej (niewidomej i głuchoniemej) dziewczynki. Niewątpliwie film na długo pozostaje w pamięci. Walka z przeciwnościami losu, umiejętność funkcjonowania i odnalezienia się w świecie, gdzie kobiety nic nie znaczyły ukazują ich wielką siłę.  Determinacja i dążenie do celu zostaje jednak nagrodzone w przyszłości. Genialne i wyraziste kino. Koniecznie obejrzyj.


TOP 6: Thelma i Luiza

Jeden z najlepszych i wiele razy oglądanych filmów. Oparty na historii dwóch dojrzałych kobiet. Chwytaj dzień to motto, które nasuwa się przez dłuższą część filmu. Trudne sytuacje życiowe skłaniają kobiety do podjęcia radykalnych decyzji i odejścia od swoich mężów. Reasumując wiele pięknych miejsc, nieprzewidzianych zdarzeń i napotykanych ludzi, wystawia kobiecą przyjaźń na wielką próbę. Wszechobecny w filmie uśmiech i szaleństwo prowadzi jednak do dramatu. Zdecydowanie polecamy, gdyż film wywołuje przemyślenia, dotyczące siły panujących norm społecznych i prób ich zmiany. Warto obejrzeć! Najlepiej z przyjaciółką.

Frida film

TOP 7: FRIDA

Film z 2002 roku. Frida to kultowa meksykańska artystka, malarka. Wyjątkowa osobowość, która zafascynowała Amerykanów w latach 80-tych. Frida Kahlo zachwyca oryginalną sztuką, bardzo kolorową i wyrazistą. Oprócz obrazów i dzieł przez nią wykonanych zaciekawienie wzbudziło jej prowokujące i łamiące wszelkie konwenanse życie. Na podstawie historii jej życia powstał film a postać Fridy wcieliła się Salma Hayek. Film ukazuję Fridę jako, w pewnym sensie, niewolnicę jej męża Diego, w cieniu, którego żyła przez wiele lat. Małżonek był starszy o 21 lat i nie szczędził jej cierpienia, zdradzając ją i nie uznając jej potrzeb ani kompromisów w związku. Niesamowity kalejdoskop emocji, pełen różnych postaw i analizy psychologicznej.  Rekomendujemy obejrzeć i przenieść się na chwilę w świat pełen sztuki i skrajnych emocji.

TOP 8: Żelazna Dama

Kolejny z filmów ukazujących zachowania i pełne wyzwań zmiany w życiu kobiety. Film Phyllidy Lloyd to opowieść, w której Margaret Thatcher zmienia się w Żelazną damę. Główną role zagrała utalentowana Meryl Streep. Nie jest to jednak zekranizowana biografia znanej osoby i opis politycznego zaplecza ówczesnej Wielkiej Brytanii. W filmie obserwujemy dość nietypową osobowość Margaret nie tylko jako kontrowersyjnego polityka ale również jako kobiety, która musiała nauczyć się funkcjonować w społeczeństwie pomiędzy mężczyznami. Pogodzić życie prywatne, rolę matki z awansem społecznym. Upór, determinacja zaprowadziły Margaret na szczyt . Czy to uszczęśliwiło jej bliskich? Jaką cenę zapłaciła za swój sukces. Nasza rekomendacja nr 8.

Zobacz i podziel sie z Nami wrażeniami.

TOP 9: Sufrażystka

Kolejne ambitne kino z Meryl Streep w jednej z ról. Tytuł filmu zwiastuje opowieść o ruchu aktywistek z XIX wieku. Film o bohaterskich kobietach, które walczyły o prawa kobiet i zmianę konstytucji Wielkiej Brytanii. Przede wszystkim jest to film o walce o równouprawnienie kobiet. Historia kobiety wykorzystywanej i właściwie zniewolonej od 7 roku życia, w której z każdym kolejnym dniem rośnie bunt. Obraz siły i waleczności delikatnej kobiety, która staje się jedną z najbardziej znanych działaczek ówczesnych czasów. Humor i inteligencja przewija się przez prawie każdy kadr filmu.

Przeczytaj recenzje i poznaj historię początków feminizmu.

 Sufrażystka, reż. Sarah Gavron, prod. Wielka Brytania, 106 min

TOP 10: Diabeł ubiera się u Prady

Kultowy film z 2006 roku o historii młodej dziewczyny, która zaczyna swoją karierę w świecie mody.

Sprawdź sama, na czym polega fenomen ekranizacji powieści Laury Weisberger. Młoda Andrea podejmuje wyzwanie, uczy się bezwzględnego świata mody, przechodzi metamorfozę. Szybkie zmiany w jej życiu wymuszają podejmowanie trudnych decyzji życiowych. Film porusza kwestie: jak pogodzić życie prywatne z karierą zawodową. Analizując drugi charakter bohaterki tego filmu -Mirandy, którą gra Meryl Streep zastanawiamy, czy czasami nie warto utożsamić się z taką kobietą diabłem „od Prady”. Każda z nas chce się czuć silną a jeżeli świat akceptuje „złe” kobiety i dalej funkcjonuje normalnie to dlaczego nie spróbować. Czy musimy być zawsze miłe i grzeczne. Zostawiamy Was z refleksją. Polecamy jako nr 10 chociaż dla niektórych osób film ten pewnie uplasuje się znacznie wyżej na liście.

Polecamy