Wydarzenia | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Metamorfoza wizerunkowa. Konkurs TOP Women look rozstrzygnięty.

Metamorfoza wizerunkowa. Konkurs TOP Women look rozstrzygnięty.

5 marca rozstrzygnięty został konkurs na metamorfozę wizerunkową TOP Women look.

Brały w nim udział uczestniczki programu TOP Women w e-biznesie. Po kilku godzinach warsztatów prowadzonych przez stylistkę z Hebe okazało się jak wielki drzemie w kobietach potencjał i jak profesjonalnie potrafią wykorzystać nabyte umiejętności tworząc odpowiedni makijaż biznesowy. W dobie spotkań online i prezentacji z wykorzystaniem monitorów okazuje się, że należy podejść do makijażu stosując odpowiednie wskazówki.

Wszystkie metamorfozy Nas zachwyciły zamiast 10 nagród przyznano aż 25. Bardzo cieszymy się  z takiego zaangażowania.

Uczestniczki zostały nagrodzone zestawami kosmetyków marki Bell Hypoallergenic oraz Eveline, które pomogą im uzyskać profesjonalny look, tak ważny w biznesie online. Dziękujemy wszystkim Uczestniczkom za udział w konkursie i jeszcze raz gratulujemy udanych metamorfoz!

 

Metamorfoza wizerunkowa

Przeczytaj kilka rad jak zadbać o wizerunek w świecie online, by wyglądać jak rasowa businesswoman.

Uporządkuj przestrzeń wokół

Możesz wyglądać nieskazitelnie, ale jeśli podczas wideorozmów nie zadbasz o tło, to Twoje starania przyniosą marny efekt. Widok suszarki z praniem, bałaganu na półkach czy męża przemykającego za Tobą w bokserkach ma znaczący wpływ na Twój wizerunek w biznesie. Oczywiście niekorzystny – istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniesz odebrana jako osoba o mało profesjonalnym podejściu. Możesz posiadać wysokie kompetencje i być istnym ekspertem w swojej branży, ale, nie oszukujmy się, Twoja prezencja i otoczenie musi to odzwierciedlać. Z pewnością chcesz być postrzegana jako kobieta biznesu, która zna się na swojej pracy i jest wysoko wykwalifikowana. Zanim usiądziesz do laptopa, uprzątnij przestrzeń wokół siebie. Nie skupiaj się jedynie na biurku, zwróć uwagę na to, co znajduje się za Twoimi plecami. Usuń z pola widzenia kamerki internetowej wszelkie bibeloty, ubrania czy naczynia. Jeśli masz dzieci, zadbaj o to, by ich zabawki nie znalazły się przypadkiem w kadrze. Profesjonalizm to podstawa.

W miarę możliwości ustaw komputer tak, żebyś była zwrócona twarzą w stronę okna – światło dzienne daje korzystny efekt, dzięki czemu będziesz prezentować się lepiej. Postaraj się jednak, żeby słońce nie świeciło Ci prosto w twarz. Upewnij się również, że nikt nie będzie Ci przeszkadzał w trakcie ważnego calla – poproś domowników o uszanowanie tych zasad i chwilę ciszy. Niemniej jednak nie stresuj się aż nadto, w końcu wszyscy jesteśmy ludźmi i wpadki mogą zdarzyć się każdemu. Ważne, by podejść do nich z dystansem, świat się od tego nie zawali.

Autoprezentacja

Wizja pracy w salonie kusi, by schować kosmetyki i dać skórze nieco wytchnienia, a ulubiony dres jest przecież o wiele wygodniejszy od eleganckich cygaretek. Jeśli danego dnia nie masz zaplanowanych wideorozmów, możesz wybrać nieco luźniejszy strój. Ale jeśli czekają Cię ważne calle, w trakcie których włączenie kamerki jest obowiązkowe, zadbaj o odpowiedni strój i makijaż. Postaw na kolor, który rozjaśni nieco Twoją cerę – możesz pod marynarkę założyć jasną bluzkę, żeby wyglądać nieco młodziej.

W trakcie Wizerunkowej Metamorfozy z Renatą Kijek (stylistką HEBE) w ramach Programu Top Women w e-biznesie prowadzonego przez Fundacje Kobiety e-biznesu dowiedziałyśmy się, że kamerka „zabiera” nam ok 20% wyrazistości, przez co warto umalować się odrobinę mocniej niż na co dzień. Wybierz naturalne odcienie brązu i beżu, a także zaopatrz się w produkty HD, znacznie bardziej wygładzające cerę i zmarszczki od zwykłych kosmetyków. Możesz również pozwolić sobie na czerwoną szminkę (oczywiście w dopasowanym do Twojej urody odcieniu), by dodać sobie animuszu i wyglądać na pewną siebie. Pamiętaj jednak, aby Twój makijaż nie był przerysowany, nie nakładaj zbyt dużo rozświetlacza (na skroniach może dawać efekt spoconej skóry) i unikaj brokatowych cieni. Upewnij się, że Twoja pomadka nie jest za jasna, a włosy są okiełznane. Dołóż wszelkich starań, żeby wygląd odzwierciedlał Twoje kompetencje, nie zaś był oznaką ignorancji. Rozciągnięte swetry i niewyprasowane ubrania odłóż na dno szafy – postaw na elegancję, a z pewnością zaprocentuje to zrobieniem lepszego wrażenia.