Wydarzenia | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

TOP Women w e-biznesie. Rusza nowy projekt Fundacji Kobiety e-biznesu

TOP Women w e-biznesie. Rusza nowy projekt Fundacji Kobiety e-biznesu

 

 

Fundacja Kobiety e-biznesu uruchamia nabór do ogólnopolskiego programu edukacyjno-rozwojowego dla kobiet „TOP Women w e-biznesie”. Zajęcia będą prowadzone na platformie online w piątkowe popołudnia oraz soboty i rozpoczną się w lutym 2021 roku. Do programu zostanie zaproszonych 200 kobiet, wybranych na podstawie wypełnionych zgłoszeń. Udział w programie jest bezpłatny.

 

PUNKT WYJŚCIA – IDEA PROGRAMU

Polska jest obecnie jednym z wiodących krajów europejskich, gdzie dokonuje się cyfrowa rewolucja. Zmiany przyspieszone zostały przez pandemię COVID-19, która spowodowała szerokie zainteresowanie cyfryzacją w wielu aspektach życia, na co dowodem są zachowania społeczne.

We wrześniu 2020 r. Fundacja Kobiety e-biznesu wraz z Partnerami, m.in. Izbą Gospodarki Elektronicznej, Przelewy24 i Canon, opublikowała raport pt. „Potencjał kobiet w e-biznesie. Wiedza o e-commerce”, z którego wynika, że aż 38% respondentek planuje uruchomić sprzedaż online, a większość z nich zamierza działać szybko – 68% chce zainwestować w tego typu przedsięwzięcie w ciągu 6 miesięcy. Co istotne, w kontekście programu „TOP Women w  e-biznesie”, 46% spośród ankietowanych oczekuje konkretnego merytorycznego wsparcia i szuka wiedzy na temat biznesu online, ale jednak 49% spośród nich obawia się trudności w dotarciu do potencjalnych klientów.

Z tych danych jasno wynika, jak bardzo ważna jest dla tych kobiet ekspercka wiedza oparta o wieloletnie doświadczenie – uzyskanie informacji na temat najnowszych narzędzi cyfrowych oraz coaching przygotowujący je do przekwalifikowania się lub zdobycia miejsca pracy – mówi Anna Heimberger, Prezes Fundacji.

Top women w e-biznesie kurs ecommerceKOBIETY DLA KOBIET – DLACZEGO?

Fundacja Kobiety e-biznesu powstała w 2020 r., czyli w czasie narastającej niepewności na rynku pracy głównie dla kobiet, które sytuacja zmusiła do pozostania w domach. Działania Fundacji mają swoje uzasadnienie w danych z rynku pracy – w końcu czerwca tego roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych kobiet wyniosła 551 tys., a mężczyzn – 475,5 tys. (dane GUS).

Program „TOP Women w e-biznesie” ma na celu przede wszystkim edukację uczestniczek w zakresie rozpoczęcia działalności gospodarczej i korzystania z najbardziej potrzebnych narzędzi do prowadzenia biznesu online. Program ma innowacyjną formułę – łączy warsztat wiedzy  z metamorfozą wizerunkową uczestniczek.

TOP Women w e-biznesie powstał jako kontynuacja projektu „Potencjał Kobiet w e-biznesie”. Raport z tego badania uświadomił nam, z czym mierzą się kobiety, które chcą uruchomić swoje działania online. Z jednej strony chcą się rozwijać i złożyć własny biznes online, a z drugiej – mają świadomość poważnej luki w posiadanych kompetencjach cyfrowych. Chcemy to zmienić właśnie dzięki programowi TOP Women – mówi dr Dorota Bachman, Członek Zarządu Fundacji.

Partnerami programu są: Allegro, Visa, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Hebe, IdoSell, OLX, Canon, Przelewy24, Progressivo, Flywheel PR, Future Collars, Izba Gospodarki Elektronicznej i Uniwersytet Łódzki.

Aplikować do programu mogą kobiety pragnące przekwalifikować swoją działalność gospodarczą lub profil zawodowy na wyspecjalizowany w prowadzeniu biznesu online, a także mamy pragnące wrócić do życia zawodowego po urlopie macierzyńskim albo wychowawczym. Ważną grupą docelową są również kobiety chcące rozpocząć prowadzenie własnego sklepu internetowego lub innej formy handlu w internecie. Program może też stać się ważnym punktem startowym w budowaniu kariery zawodowej dla młodych dziewczyn, które chcą zapoznać się z zagadnieniami związanymi z założeniem działalności gospodarczej. Warunkiem jest ukończenie 18 roku życia.

Zajęcia odbywać się będą w piątkowe popołudnia i w soboty. Ponieważ spotkania z ekspertami zostaną nagrane, każda z uczestniczek będzie miała możliwość wrócić do wykładu lub też wysłuchać go w terminie dogodnym dla siebie.

 

PRZEZ PRYZMAT KORZYŚCI

Weekendowe konwenty online z ekspertami i profesjonalistami będą wzbogacone o zajęcia praktyczne i warsztaty. Uczestniczki nauczą się, jak założyć działalność gospodarczą i prowadzić biznes online, jak budować platformę sklepu internetowego czy własną stronę internetową, na której mogą zaprezentować swoje umiejętności i dotychczasowe osiągnięcia albo przedstawić swoje pasje, które są podstawą ich biznesów. Nabędą również umiejętności  korzystania z social mediów i budowania w nich profesjonalnego wizerunku. Po każdych zajęciach będą miały do dyspozycji nagranie wideo. Co ważne, uczestniczki będą miały wsparcie ekspertów podczas trwania programu i także po jego zakończeniu, na etapie tworzenia własnego biznesu. Każda z kobiet otrzyma pakiet startowy od Partnerów programu, który ułatwi im rozpoczęcie działań online.

Fundacja Kobiety e-biznesu ma w planach zakończenie w czerwcu programu „TOP Women w e-biznesie”. Uczestniczki, które wezmą czynny udział w co najmniej pięciu z siedmiu konwentów, otrzymają certyfikaty. Dokument będzie potwierdzeniem nabytej wiedzy, umiejętności i kompetencji.

Patronat medialny nad programem objęły: Wirtualna Polska, Money.pl, Uroda Życia, Mamo to Ja, Polki.pl i MeloRadio.