Wydarzenia | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Zgłoszenia do trzeciej edycji bezpłatnego programu edukacyjnego TOP Women w e-biznesie

Zgłoszenia do trzeciej edycji bezpłatnego programu edukacyjnego TOP Women w e-biznesie

TOP Women w e-biznesie. Ogólnopolski darmowy kurs e-commerce dla kobiet.  Ruszyła III edycja 2022/2023.

Rozpoczęły się zapisy do bezpłatnego kursu szkoleniowego dla kobiet w obszarze e-commerce – TOP Women w e-biznesie 2022/2023.

Rekrutacja do programu potrwa do 15 stycznia 2023. Zajęcia rozpoczną się w lutym 2023 roku i będą się odbywać w piątkowe popołudnia oraz soboty w formule on-line. W związku  z ogromnym zainteresowaniem w poprzednich edycjach, w III edycji zwiększyliśmy liczbę miejsc do 250.

Dla kogo bezpłatne szkolenia z biznesu w online?

Celem bezpłatnego programu, organizowanego od 2020 roku przez Fundację Kobiety e-biznesu, jest podnoszenie kompetencji kobiet w obszarze digital i e-commerce, aktywizacja zawodowa Polek powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, edukacja kobiet chcących się przekwalifikować i przejść z etatu na własną działalność gospodarczą.

To także wsparcie dla tych przedsiębiorczyń, które pierwsze kroki w e-biznesie mają już za sobą, ale ze względu na dynamiczną sytuację na rynku i niepewne nastroje potrzebują poszerzyć kompetencje zawodowe, co pomoże im przetrwać nadchodzący kryzys.

Do udziału zapraszamy wszystkie kobiety, które planują przekwalifikowanie się, rozpoczęcie własnej działalności, zdobycie lub poszerzenie kompetencji w zakresie prowadzenia działalności online.

Rekrutacja do programu jest bardzo prosta, udział w programie jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz oraz uargumentować w kreatywny sposób, dlaczego kandydatka chce wziąć udział w tym wyjątkowym kursie szkoleniowym. “TOP Women w e-biznesie” to program dla każdej kobiety. Nie ma ograniczenia ze względu na wiek, wykształcenie, dochody czy miejsca zamieszkania. – mówi Agnieszka Brytan – Jędrzejowska, współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu.

 

“Jak rozwijać biznes w konkurencyjnym otoczeniu?” to hasło przewodnie III edycji Top Woman w e-biznesie

Jest ono odpowiedzią na sytuację na rynku e-commerce, który wyhamowuje po ostatnich dwóch latach spektakularnych wzrostów. Zdaniem ekspertów branży e-commerce, aby skutecznie konkurować w Internecie trzeba mieć pomysł na e-biznes, przemyślaną strategię marketingową, a także znajomość narzędzi cyfrowych. Wymaga to stałego dokształcania się, gdyż rynek e-commerce cały czas się zmienia.

Dlatego w tegorocznej edycji podczas cyklu szkoleń poruszony będzie również aspekt rozwijania e-commerce w warunkach kryzysu gospodarczego, rosnących cen oraz spadku nastrojów.

Kto może wziąć udział w programie Top Women w e-biznesie?

“TOP Women w e-biznesie” to ogólnopolski program szkoleniowy bez ograniczeń: wieku, wykształcenia, dochodów czy miejsca zamieszkania. Aplikować do programu mogą kobiety na różnym etapie drogi zawodowej poprzez wysłanie zgłoszenia za pośrednictwem strony https://www.kobietyebiznesu.pl/topwomen2022-2023/
Spośród wszystkich kandydatek Kapituła programu złożona z ekspertów z branży e-commerce zaprosi 250 kobiet, wybranych na podstawie wypełnionych zgłoszeń.

Cykl szkoleń obejmuje wykłady prowadzone przez ekspertów i praktyków biznesu wzbogacone o zajęcia praktyczne i warsztaty.

Jakość kursu jest dla nas najważniejsza. Moduły szkoleniowe będą prowadzone przez trenerów – praktyków biznesu. Podczas 12 weekendowych modułów szkoleniowych online Uczestniczki m.in. nauczą się jak założyć działalność gospodarczą i prowadzić e-biznes, jak zaprojektować samodzielnie własną stronę internetową oraz zbudować platformę skutecznie sprzedającego sklepu internetowego. Poznają tajniki kreowania profesjonalnego wizerunku marki oraz budowania jej świadomości za pośrednictwem social mediów. Zdobędą umiejętność promowania swojej witryny w wyszukiwarce oraz wykorzystywania narzędzi do mierzenia efektywności działań w on-line.
Ważną sesją, otwierającą program, jest warsztat z zakresu metamorfozy i budowania własnego wizerunku w biznesie.

“Uczestniczki programu oprócz zdobywania biznesowych kompetencji przechodzą metamorfozę wizerunkową, ale też w pewnym sensie duchową. Uczą się budować personalny wizerunek, nabierają pewności siebie i zawierają nowe przyjaźnie. W trudnych czasach bardzo ważne jest poczucie wsparcia i wiary w siebie. Program TOP Women w e-biznesie to pomocna dłoń dla poszukujących swojej drogi.” – mówi Anna Heimberger, współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu.

Wszystkie zajęcia będą rejestrowane i dostępne w formie nagrań wideo na dedykowanej to tego celu platformie. Co ważne, uczestniczki będą miały wsparcie ekspertów podczas trwania programu i także po jego zakończeniu, na etapie tworzenia własnego biznesu. Każda z kobiet otrzyma pakiet startowy od Partnerów programu, który ułatwi im rozpoczęcie prowadzenia działalności w online.
Dodatkowym atutem programu jest także możliwość poznania wielu inspirujących kobiet z różnych stron Polski i wzajemnej wymiany doświadczeń między nimi oraz wspierania się w pierwszych krokach w biznesie.
„Wierzę, że również w tegorocznej edycji pomożemy wielu kobietom wejść na nową drogę zawodową, być może otworzyć własny sklep internetowy, ale przede wszystkim nabrać ‘wiatru w żagle’ aby podejmować odważne decyzje. W poprzedniej edycji było aż 700 zgłoszeń. Argumenty wskazywane przez uczestniczki, by dostać się do programu, ich kreatywność oraz wysoki stopień motywacji kandydatek, pokazały jak ważna jest taka społeczna inicjatywa” – mówi Dorota Bachman, współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu.

Małgorzata Ohme jest Ambasadorką programu i radzi kobietom jak uwierzyć w siebie.

Po raz kolejny Ambasadorką programu jest Małgorzata Ohme, jedna z najbardziej znanych i cenionych psycholożek i dziennikarek w Polsce. Wspiera i motywuje kobiety do rozwoju i działania.

„Wokół nas jest wiele utalentowanych i kreatywnych kobiet, które niesłusznie odkładają na później decyzję o rozpoczęciu własnego biznesu. Mają wszystko – umiejętności, wiedzę, pomysły, ale brak im odwagi by zrobić ten pierwszy krok. Wsparcie, które daje kobietom program Top Women w e-biznesie jest ogromne i nieocenione. Zarówno na płaszczyźnie edukacyjnej, mentalnej jak i networkingowej. Z przyjemnością patrzę, jak uczestniczki kolejnych edycji programu rozwijają skrzydła w e-biznesie – mówi Małgorzata Ohme, Ambasadorka programu “TOP Woman w e-biznesie”.

Udział w programie to szansa dla kobiet, które pragną rozwijać swoje zainteresowania, pomysły i pasje, realizowane dotąd w domowym zaciszu, w atrakcyjne start-upy.

 

Zapisz się już dziś! Półroczny kurs szkoleniowy dla kobiet

Masz poczucie, że nadszedł czas, żeby dokonać zmiany w swoim życiu zawodowym? Masz pomysł na e-biznes, ale brak Ci odwagi by zacząć?  Zainwestowałaś w e-sklep, ale wyniki sprzedaży Cię nie satysfakcjonują?

Weź udział w rekrutacji i dołącz do grona Top Women w e-biznesie.

Aplikować należy przez stronę internetową https://www.kobietyebiznesu.pl/topwomen2022-2023/

Kolejne etapy rekrutacji znajdują się w poniższym harmonogramie.

Harmonogram III edycji Top Women w e-biznesie

  • do 15.01.2023 – nabór zgłoszeń
  • do 1 lutego 2023 – weryfikacja zgłoszeń kandydatek
  • 4 lutego .2023 – ogłoszenie listy 250 uczestniczek
  • 24 lutego 2023 – uroczysta inauguracja programu i rozpoczęcie zajęć
  • maj 2023 – uroczysta gala kończąca program

 

Partnerzy III Edycji społecznego programu edukacyjnego TOP Women w e-biznesie

Program powstaje dzięki współpracy z Partnerami, takimi jak: Visa, Allegro, InPost, Ceneo, ERGO Hestia, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Sky-shop.pl, Przelewy24, Modivo, Hebe, Ziaja, Future Collars i Progressivo.

Patronat honorowy objęła Izba Gospodarki Elektronicznej.