Czy można zbudować biznes z zespołem freelancerów? | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Czy można zbudować biznes z zespołem freelancerów?

Czy można zbudować biznes z zespołem freelancerów?

Zatrudnienie zdalnego specjalisty do wykonania konkretnego projektu jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem dla firm. Odrębną kwestią pozostaje pytanie czy da się prowadzić biznes w oparciu o większą liczbę freelancerów? Delegowanych do konkretnych zadań. Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Współpraca firmy z zespołem freelancerów – najważniejsze aspekty

Zaczniemy od odpowiedzi na pytanie z tytułu. Możliwe jest zbudowanie prężnie działającej i odnoszącej sukcesy firmy przy udziale zespołu freelancerów. Natomiast trzeba mieć świadomość, że będzie to od Ciebie wymagało zaangażowania i odpowiedniej koordynacji prac.

Przede wszystkim dokładne rozplanowanie poszczególnych zadań do wykonania. Bardzo istotną kwestią jest to, że część z nich może wymagać wielomiesięcznej współpracy. W tym wypadku będziesz musiał ustalić z danym freelancerem warunki tej ostatniej. Może to być pojedyncze zlecenie opłacone po jego zakończeniu. Ale prawie na 100% taki zdalny specjalista będzie chciał podzielić współpracę na etapy. Tak, aby po każdym z nich otrzymać część pieniędzy.

Kolejne pytanie, które się nasuwa, to w jaki sposób koordynować pracę zatrudnionych przez Ciebie freelancerów? Możesz zająć się tym samym. Jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności. Ale bardzo dobrą opcją jest znalezienie freelancera, który zrobi to za Ciebie.

Project Manager powinien posiadać następujące umiejętności:

  • podstawowe techniki zarządzania projektami (między innymi Agile, Scrum, Kanban),
  • planowanie prac (między innymi definiowania faz projektu, ustalenie harmonogramu),
  • znajomość rozwiązań usprawniających komunikację (na przykład Slack),
  • zdolność organizacji współpracy poszczególnych członków zespołu,
  • komunikatywność,
  • znajomość języków obcych (jeśli współpraca ma charakter międzynarodowy)

Oczywiście wszystko to powinno być poparte doświadczeniem (a więc portfolio dotychczas przeprowadzonych projektów).

Jak szukać i znaleźć freelancerów do Twojego zespołu?

Opcji masz kilka. Natomiast z racji tego, że mówimy tutaj o grupie zdalnych specjalistów, nierzadko z różnych branż, od razu zaproponujemy Ci tę najszybszą drogę. To portale dla freelancerów. W jednym miejscu masz zgromadzonych zdalnych ekspertów z wielu branż.

Przykładowo. Twój pomysł na biznes to sklep internetowy z rękodziełem artystycznym. Potrzebujesz kilku osób. Kogoś kto dla Ciebie zbuduje taki sklep (od zera lub wykorzysta gotowe oprogramowanie – na przykład PretaShop). Kolejna osoba będzie odpowiadała za wprowadzenie produktów (ich opisów i zamieszczenia zdjęć). Przyda Ci się też specjalista od SEO. A jeśli on, to też copywriter, który zbuduje świadomość Twojej marki. I wspomniany wyżej Project Manager.

Mógłbyś ich szukać w wielu miejscach. Ale na potrzeba dużo czasu. Wybierając giełdę dla freelancerów masz ich wszystkich na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo najlepsze strony tego typu dają Ci możliwość zapoznania się z umiejętnościami zdalnych specjalistów. A to ma niebagatelne znaczenie przy budowie Twojego zespołu.

Dlaczego warto szukać freelancerów przez Freelancehunt?

Przede wszystkim możesz wybierać spośród 250 tysięcy specjalistów z wielu branż. Bez trudu znajdziesz tutaj programistę, który zbuduje dla Ciebie sklep internetowy, osobę od wprowadzenia produktów, specjalistę SEO i copywritera. I oczywiście Project Managera.

Freelancehunt dużą wagę przywiązuje do przejrzystego przedstawienia umiejętności i portfolio każdego freelancera. Dodatkowo, jako zleceniodawca, możesz się posiłkować rozbudowanym systemem oceny danego zdalnego specjalisty. Zanim zdecydujesz się na konkretną osobę możesz sprawdzić recenzje od innych zleceniodawców, opinie na temat zalet i ocenę współpracy między innymi pod kątem profesjonalizmu i terminowości.

Co jest najważniejszym aspektem przy współpracy z wieloma freelancerami? Kwestia bezpieczeństwa finansowego. Dla obu stron. Freelancehunt korzysta z innowacyjnego rozwiązania – serwisu Sejf. Wpłacone przez Ciebie pieniądze przeznaczone dla freelancera są w pełni bezpieczne. Zostaną mu one przekazane wyłącznie po zaakceptowaniu przez Ciebie wykonania zlecenia. Z kolei freelancer ma gwarancję, że dostanie wypłatę za swoją pracę. Win – Win. Zdalnych specjalistów do Twojego projektu znajdziesz na stronie  https://freelancehunt.com/pl/freelancers.

Za Frelancehunt stoi ponad 17 lat doświadczenia na rynku. I stworzonego przez ten czas przejrzystego systemu współpracy na linii zleceniodawca – zleceniobiorca.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy