Domowe studio do transmisji online | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Domowe studio do transmisji online

Domowe studio do transmisji online

Stworzenie domowego biura dla wielu z nas było wyzwaniem… Ale gdy już udało się nam zorganizować dogodne miejsce do pracy w domu, powstało kolejne pytanie – jak sprawnie prowadzić transmisje online? Jakie sprzęty najbardziej się nam przydadzą? Na co zwracać uwagę? Poniższe wskazówki powinny rozwiać pojawiające się wątpliwości.

Znaczenie jakości obrazu

W pierwszej fazie pandemii, gdy większość biur miała przejść na pracę zdalną tylko na dwa tygodnie, kamery internetowe, zamontowane w laptopie okazywały się wystarczające. Jednak praca zdalna w wielu miejscach trwa nadal, a wielu pracowników nie wyobraża sobie teraz powrotu do biur na stałe. Pandemia pokazała, że pracę można z powodzeniem wykonywać także z domu.

Dlatego jakość obrazu nabiera ogromnego znaczenie podczas wszelakich transmisji online. Inwestycja w sprzęt odpowiedniej jakości na pewno przyniesie odpowiednie korzyści. Jednym ze sposobów na podniesienie jakości obrazu jest wykorzystanie do transmisji aparatu fotograficznego, np. Canon EOS M50 Mark II wraz z obiektywem EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM. Urządzenie może pracować w trybie kamery internetowej dzięki aplikacji EOS Webcam Utility. Wykorzystanie różnych obiektywów pozwoli na więcej możliwości, jeśli chodzi o różnorodność ujęć. Najlepiej, aby były one szerokokątne (od 24-28 mm w górę) oraz jasne.

„Wszyscy chyba już przystosowaliśmy się do pracy hybrydowej i teraz oczekujemy, że jakość obrazu i dźwięku z domu czy miejsca, w którym czasowo przebywamy będzie zbliżona do parametrów uzyskiwanych w naszych biurach. W naszym sklepie TuZwierzaki.pl często korzystamy ze spotkań online – prowadzimy negocjacje z kontrahentami w Polsce i zagranicą, pokazujemy prezentacje z wynikami naszych projektów. Pokazujemy także nagrane krótkie filmy z magazynu, które są dokumentacją nowych wdrożeń – mówi Dorota Bachman, Prezeska Animalis i sklepu TuZwierzaki.pl. Zaaranżowanie tymczasowego studia nagrań czy pokoju do spotkań online – przy dobrej klasy sprzęcie – jest aktualnie niezwykle proste i nie wymaga profesjonalnej wiedzy. Chyba właśnie o to chodzi w nowoczesnym podejściu do biznesu – dodaje.

Dźwięk, który docenią obydwie strony

Wysokiej jakości obraz to jedno, możemy posiadać kamerę HD, ale co wyniosą ze spotkania nasi kontrahenci, jeśli będzie nas słabo słychać? Wykorzystanie dodatkowego, zewnętrznego mikrofonu jest nie do przecenienia. Dobrą jakość dźwięku doceni każda strona spotkania. Do zaproponowanego wcześniej aparatu możemy podłączyć lekki mikrofon, jak np. Canon DM-E100, który z pewnością podniesie jakość transmisji dźwięku. Mikrofon jest bardzo prosty w obsłudze – wystarczy podłączenie go do aparatu i już możemy uzyskać czysty dźwięk podczas nagrań.

Dobre światło niezależnie od warunków

Posiadając dobrą kamerę warto też rozważyć dodatkowe oświetlenie, które pozwoli nam być doskonale widzianym, niezależnie od warunków panujących w pomieszczeniu, gdzie przeprowadzane jest spotkanie. Dobrym przykładem może być tutaj lampa Key Light marki Elgato, którą można zamontować za pomocą uchwytu do biurka. Następnie wystarczy tylko ustawić odpowiednią wysokość i już można zaczynać transmisję.

Dodatkowe urządzenia

Poza wyżej wspomnianymi urządzeniami warto także rozważyć dodatkowe wyposażenie, jak np. mikser, który pomoże nam w sprawnym zarządzaniu obrazem w przypadku używania więcej niż jednej kamery. Istotne są też słuchawki, które odizolują nas od dźwięków z zewnątrz, jeśli akurat przebywamy w miejscu, gdzie może być głośno.

Wartość dodana do urządzeń Canon

Marka Canon wspiera użytkowników również po zakupie. Posiada ciekawy program wsparcia jak np. Canon Professional Services, który zapewnia priorytetowe wsparcie techniczne, możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu zastępczego oraz dedykowane oferty specjalne. Dodatkowo dobrze rozbudowana infolinia, serwis oraz helpdesk są w stanie pomóc użytkownikom z dowolnym problemem.

Materiał redakcyjny Partnera Canon Polska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy