Gdzie szukać darmowych materiałów do angielskiego? | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Gdzie szukać darmowych materiałów do angielskiego?

Gdzie szukać darmowych materiałów do angielskiego?

Chcesz uczyć się języka angielskiego, ale nie wiesz, gdzie szukać odpowiednich materiałów? Przychodzimy z pomocą! Internet daje nam nieograniczone możliwości – możemy korzystać z treści zamieszczanych przez innych użytkowników, słuchać nagrań, korzystać z różnorodnych zadań gramatycznych  czy e-booków. Jest w czym wybierać.

Niestety, oprócz wartościowych treści, po które warto sięgnąć, internet kryje również mnóstwo materiałów, które nie są zweryfikowane – w końcu, każdy może publikować to, co mu się podoba. Właśnie dlatego przychodzimy z pomocą. Przedstawiamy kilka wskazówek, dotyczących tego, gdzie szukać sprawdzonych, darmowych materiałów do nauki języka angielskiego. 

Materiały publikowane na You Tube

Gdzie szukać darmowych materiałów do nauki angielskiego? Na You Tube powstaje coraz więcej kanałów poświęconych językom obcym. Jak więc sprawdzić, które z nich są najbardziej wartościowe? Najlepszym tego wyznacznikiem jest liczba subskrybentów, „łapek w górę” czy komentarzy. Kanały, które warto odwiedzić to m.in:

  • English Fluency Journey – znajdziesz tutaj mnóstwo wskazówek dotyczących nauki języka angielskiego. Akcent Anny, prowadzącej ten kanał, jest zrozumiały i wyraźny, nagrań miło się słucha a odcinki są krótkie i zawierają skondensowaną dawkę wiedzy. 
  • Learn English With TV Series – tutaj uczysz się na podstawie fragmentów filmów i seriali. Oglądasz i odsłuchujesz materiały z napisami oraz bez napisów. Poznajesz znaczenie trudniejszych wyrazów, później słuchasz ponownie. Na koniec, wykonujesz krótki test ze zrozumienia treści. Dzięki temu, możesz połączyć zabawę z nauką. 
  • Linguamarina – na tym kanale znajdziesz wskazówki dla początkujących oraz dla zaawansowanych, możesz uczyć się zarówno języka angielskiego, jakiego używamy na codzień, jak i biznesowego. Konwersacje na różne tematy pomagają w „oswojeniu się” z językiem angielskim ze słuchu. Na kanale Linguamarina znajdziesz również materiały dotyczące zagadnień gramatycznych, które przekazywane są w bardzo przystępny, czasem nawet żartobliwy sposób. Marina zaraża dobrym nastrojem! 
  • English with Lucy – wymowa, gramatyka, dużo słówek i wyrażeń. Materiały Lucy są starannie przygotowane, kłądzie duży nacisk na wymowę Brytyjską. Na tym kanale znajdziesz również konwersacje, dzięki czemu możesz zweryfikować rozumienie ze słuchu. 

Ucz się słuchając piosenek

Aplikacja lyricstraining to idealny sposób na połaczenie nauki z dobrą zabawą. Możesz słuchać ulubionych piosenek, uczyć się nowych słówek, ich wymowy oraz rozumienia ze słuchu. Wybierasz odpowiedni poziom trudności, a później włączasz karaoke, które zawiera luki w zdaniach. Twoim zadaniem jest wybranie odpowiednich słów, których brakuje – dokładnie tych, które słyszysz w piosence. 

Gdzie jeszcze szukać darmowych materiałów do angielskiego? Najlepiej uczyć się razem! 

W internecie powstaje coraz więcej społeczności, do których można dołączyć, żeby uczyć się języka angielskiego i dzielić materiałami. Powstają grupy na faceeboku, na których można znaleźć partnera do konwersacji lub do wymiany wiadomości na messengerze. Dzięki temu, znacznie poprawisz umiejętność rozmawiania oraz pisania w języku obcym i nauczysz się porozumiewać w codziennych sytuacjach. Wyszukaj grupę dla siebie, ucz się poprzez nawiązywanie nowych relacji międzynarodowych. W ten sposób, nie tylko popracujesz nad znajomością języka, ale także nawiążesz nowe przyjaźnie, czasem na lata. 

Samodzielną naukę języka angielskiego w oparciu o darmowe materiały, warto uzupełnić o konwersacje lub cykliczne spotkania z nauczycielem języka angielskiego (lub native speakerem). Dzięki temu możesz uzupełnić swoją wiedzę, skorygować błędy i skonsultować zawiłości gramatyczne, które nie są dla Ciebie jasne. Takie spotkania to okazja do tego, żeby rozwiać wątpliwości i upewnić się, że Twoja nauka idzie w dobrym kierunku! 

autorka: Anna Szuba, właścicielka portalu: https://kobietyprzykawie.pl/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy