Jak empatia pomaga w prowadzeniu biznesu | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Jak empatia pomaga w prowadzeniu biznesu

Jak empatia pomaga w prowadzeniu biznesu

Czy empatia to zdolność jaką powinien posiadać każdy szef lub przełożony?

Jeżeli do tej pory byłeś zdania, że dobry szef to osoba stanowcza i wręcz w niektórych sytuacjach namolna. Szef, który ciągle tylko wymaga różnych rzeczy od innych, a sam nic z siebie nie daje. Nawet nie masz pojęcia, w jak dużym byłeś błędzie. Być może właśnie przez ten błąd twoja firma wciąż nie osiągnęła jakiegoś znaczącego sukcesu. Nasz świat polega bowiem na współpracy. Nie możemy być totalnie niezależni od innych ludzi i twój biznes na pewno też nie będzie dobrze prosperować, jeżeli postanowisz go prowadzić w typowo egoistycznej postawie.

Współpraca i zrozumienie klienta to klucz do sukcesu


Twoja firma na pewno ma coś do zaoferowania klientom – czy to będą konkretne materialne produkty, czy jakieś specjalne usługi. A podstawą ekonomii jest to, by sprzedawać rzeczy spełniające wybrane pragnienia lub zaspokajające jakieś potrzeby. Potrzeby mogą być albo podstawowe, albo zupełnie nietypowe. To normalne, że każdy zimą musi zadbać o dogrzanie ciała, więc przed tą porą roku zainwestuje w ciepłą pościel, nową kurtkę zimową lub porządne buty. Ty możesz mu to dać. Ale musisz wcześniej wczuć się w rolę swojego potencjalnego klienta.

Nie myśl tylko o swoim zysku, wejdź w rolę klienta

Porady biznesowe online mogą wiązać się z różnymi trudnościami i problemami, jednak jedną z tą, której biznesmenom udziela się najczęściej, jest właśnie postawienie się w sytuacji drugiej osoby. A to wymaga z kolei empatii. Jeżeli myślisz wyłącznie o sobie, nie jesteś w stanie zgadnąć bądź się domyślić, jakie potrzeby mogą mieć inni ludzie. Stworzyłeś fantastyczny w twoim mniemaniu produkt, ale on w ogóle się nie sprzedaje, więc już sam ten fakt powinien skłonić cię do myślenia. Czy ten produkt jest bowiem komukolwiek potrzebny? Jeżeli nie, to normalne, że nikt nie chce go kupować. Zawsze planuj swoje działania zgodnie z potrzebami społeczeństwa. Naucz się spełniać cudze marzenia, a tą drogą na pewno dojdziesz do tego, do czego cały czas dążysz.

Jeśli natomiast masz jakiekolwiek inne problemy związane z prowadzeniem działalności, koniecznie poszukaj dla nich dobrych rozwiązań. Pomogą ci w tym m.in. porady biznesowe online lub na stronie naszej Fundacji. Niektóre udzielane są zupełnie za darmo, więc szkoda byłoby z nich nie skorzystać – a nóż widelec odkryją one przed tobą nowe rozwiązania.

Więcej porad dotyczących tematów zaawansowanych znajdziesz w naszej strefie wiedzy https://www.kobietyebiznesu.pl/strefawiedzy/

Ciekawej wypowiedzi o prowadzeniu własnego biznesu możesz posłuchać na naszym kanale You Tube https://www.youtube.com/watch?v=7X3fniDf8Xs&t=22s

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy