Jak można zarabiać na #Instagram? | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Jak można zarabiać na #Instagram?

Jak można zarabiać na #Instagram?

Jak można zarabiać prowadząc Instagram?
Zakładając konto na Instagramie, z czasem, zastanawiasz się czy można na nim zarobić. Okazuje się, że jest to coraz bardziej powszechne. Świat przenosi się do Internetu i to jest olbrzymie pole do wykorzystania aby dotrzeć do wybranych grup odbiorców, na jakich nam zależy.


Pierwszym krok   Bądź aktywny!

Warto zebrać jak najwięcej obserwujących, którzy pomogą Ci w rozwoju Twojego konta. Jest to bardzo ważne aby Twoi followersi byli aktywni, pisali komentarze i dawali like pod zdjęciami.


Drugi krok   Tematyka

Trzeba się zastanowić, jaka będzie tematyka Twojego konta np.(moda, uroda, fitness, książki). Pamiętaj, bądź aktywny, wstawiaj posty regularnie oraz rób dobre jakościowo zdjęcia.
Jeśli już osiągnąłeś,

Trzeci krok  Sponsorzy

Rozejrzyj się za sponsorami i twórz posty sponsorowane, co w skrócie oznacza wykonywanie zdjęć produktów danej marki, a co za tym idzie promowanie ich na swoim Instagramie. Wyszukaj producentów produktów, które pasują do tematyki Twojego Instagramu, których grupą docelową są Fani Twojego konta. Może się okazać, że dana firma nawiąże z Tobą współpracę na dłużej.

Czwarty krok  Sieci afiliacyjne

Kolejną możliwością, którą tworzy Instagram jest marketing afilacyjny. Promując dany produkt, będziesz otrzymywać prowizję od każdej sprzedaży. Firma z którą podjąłeś współpracę podsyła Ci to co powinno się znaleźć w opisie pod zdjęciem czyli linki afilacyjne, pamiętaj również o odpowiednich # hasztagach, co pozwoli innym instagramerom łatwiej odnaleźć Twój post.

Piąty krok  Zdjęcia

Jeśli robisz dobre zdjęcia (amatorsko lub profesjonalnie) możesz również sprzedawać je na Instagramie, szukając osób, które będą nimi zainteresowane. W ten sposób połączysz swoje hobby z zarobkami. W tym przypadku nie zapomnij o dodaniu do zdjęcia znaku wodnego, aby wszyscy wiedzieli, kto jest jego autorem.

Szósty krok Promocja własnego biznesu

Ostatnim już sposobem na zarabianie poprzez Instagram jest promowanie własnego biznesu.
Jeśli prowadzisz własny biznes dzięki Instagramowi, możesz w łatwy sposób wypromować go i zyskać większą liczbę kontrahentów.
Bądź kreatywny i pamiętaj o followersach, dzięki którym Twój Instagram będzie się rozwijał.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy