Jak uruchomić sklep internetowy w modelu abonamentowym? | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Jak uruchomić sklep internetowy w modelu abonamentowym?

Jak uruchomić sklep internetowy w modelu abonamentowym?

Model abonamentowy – rozwiązanie dla sklepów internetowych.

E-commerce to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się branż. Sprzedaż internetowa z roku na rok rośnie w siłę, a zakupy w sieci wybiera coraz więcej ludzi – zgodnie z najnowszym raportem Gemius E-commerce w Polsce 2020 jest to już ponad 20 milionów Polaków! Czas wykorzystać ten potencjał! Szczególnie, że prowadzenie własnego sklepu internetowego wcale nie musi oznaczać inwestycji dużych pieniędzy na początku. Liczy się pomysł, zaangażowanie i wybór odpowiedniego narzędzia, które umożliwi łatwy start w e-biznesie. Dziś udowodnimy Ci, że Ty również możesz rozkręcić własny e-sklep. Z artykułu dowiesz się:

 • Dlaczego warto wybrać gotową platformę do prowadzenia sklepu internetowego na abonament,
 • Od czego zacząć budowę sklepu internetowego,
 • O czym pamiętać, otwierając swój pierwszy biznes e-commerce.

Platformy abonamentowe dla sklepów internetowych. Jak to działa?

Na rynku mamy obecnie wiele rozwiązań pozwalających na otwarcie sklepu, jednak tylko model SaaS (Software as a Service) łączy w sobie trzy ważne zalety: niskie opłaty miesięczne, łatwość obsługi i możliwość szybkiego uruchomienia biznesu. Oprogramowanie na abonament takie jak Sky-Shop.pl sprawdzi się u Ciebie, jeśli:

 • zależy Ci na szybkim rozpoczęciu sprzedaży w sieci,
 • chcesz zminimalizować początkowe koszty, wybierając wygodne płatności miesięczne,
 • pragniesz skupić się na obsłudze zamówień i rozwoju biznesu, a nie kwestiach technicznych związanych z utrzymaniem i aktualizacją systemu,
 • chcesz mieć stały dostęp do pomocy technicznej,
 • planujesz prowadzenie sprzedaży również w innych kanałach np. na Allegro, w porównywarkach cenowych czy portalach zagranicznych, takich jak eBay,
 • chcesz mieć możliwość łatwego wdrażania dodatkowych modułów i integracji w miarę rozwoju biznesu, bez konieczności korzystania z zewnętrznych firm.

Sposób działania modelu SaaS jest bardzo prosty: w ramach wygodnych pakietów abonamentowych (już od 99zł miesięcznie) otrzymujesz dostęp do rozbudowanego narzędzia umożliwiającego wielokanałową sprzedaż online. Wszystko co potrzebne znajduje się w jednym miejscu. Co ważne, aby prowadzić sklep wcale nie musisz posiadać wiedzy z zakresu programowania. To dostawca platformy dba o kwestie techniczne, a Ty zajmujesz się sprzedażą. Wygodne, prawda?

Sklep internetowy krok po kroku.

Na początek znajdź branżę, w której będziesz działać oraz zastanów się nad nazwą swojego pierwszego sklepu. W Internecie można sprzedawać praktycznie wszystko – od wyrobów handmade, poprzez zabawki, na produktach spożywczych kończąc. Sprawdź konkurencję, poszukaj potencjalnych kontrahentów i.. załóż firmę! Będzie ona przepustką do nawiązania współpracy z kurierami, hurtowniami czy operatorami płatności. Pamiętaj, że na początku możesz korzystać z preferencyjnych warunków, np. Ulgi na Start oraz małego ZUS-u. To duże ułatwienie!

Teraz czas na wybór serca Twojego biznesu, czyli platformy e-commerce. W Sky-Shop.pl otrzymasz wszystko, czego potrzeba do uruchomienia własnego e-biznesu. No właśnie, o co należy zadbać, aby przygotować sklep do pierwszej sprzedaży?

 • Domena, czyli adres internetowy sklepu. Jeśli masz pomysł na ciekawą nazwę – nie czekaj! Wykup domenę u dowolnego hostingodawcy. O miejsce na serwerze, czyli hosting nie musisz się martwić – zapewni je dostawca oprogramowania.
 • Produkty. Możesz sprzedawać wyroby własne lub pozyskiwać asortyment z hurtowni. Jeśli wybierzesz tę drugą opcję w łatwy sposób pobierzesz wszystkie produkty do sklepu za pomocą specjalnego modułu integracji.
 • Formy dostawy i płatności. Tutaj konieczne będzie nawiązanie współpracy z wybranymi firmami dostarczającymi usługi dla e-commerce m.in.: kurierami i operatorami szybkich płatności. Po wprowadzeniu potrzebnych danych do panelu administracyjnego sklepu będą gotowe do użycia. To nic trudnego!
 • Wygląd sklepu. W Sky-Shop.pl otrzymasz dostęp do Kreatora Szablonu Sklepu, dzięki któremu w prosty sposób przygotujesz swój sklep pod względem graficznym. Technologia RWD sprawi, że Twój sklep będzie wyglądał perfekcyjnie zarówno na komputerach, jak i urządzaniach mobilnych.
 • Regulamin i polityka prywatności. O tym nie możesz zapomnieć! Jeśli nie czujesz się na siłach, aby przygotować potrzebne dokumenty samodzielnie zwróć się do firm prawniczych specjalizujących się w branży e-commerce.
 • Certyfikat SSL. Bezpieczeństwo w sklepie jest priorytetem. W Sky-Shop.pl w łatwy sposób włączysz szyfrowanie danych klientów w swojej witrynie.

Wszystkie funkcje i mechanizmy platformy sprzedażowej zostały zaprojektowane tak, aby zaoszczędzić czas i usprawnić codzienną pracę. Co ważne – o poprawne działanie systemu dba zespół profesjonalistów, dzięki czemu będziesz mógł w pełni skupić się na rozwoju biznesu i planowaniu kolejnych działań. Niezaprzeczalną zaletą prowadzenia sklepu internetowego jest możliwość zarządzania nim z dowolnego miejsca – wystarczy laptop podłączony do Internetu oraz aplikacja mobilna. Dzięki nim zawsze będziesz mógł na bieżąco monitorować spływające zamówienia. 

A może sklep bez magazynu? Poznaj dropshipping!

Pewnie zastanawiasz się jak poradzić sobie z magazynowaniem towaru, który będziesz sprzedawać. Oczywiście – możesz kupić lub wynająć magazyn albo przechowywać produkty we własnym domu. Ale wcale nie musisz! Dropshipping powstał właśnie po to, aby maksymalnie ułatwić sprzedaż w sieci. Dzięki temu rozwiązaniu magazynowaniem i wysyłką zamówień do Twoich klientów zajmuje się wybrana hurtownia. Oszczędzisz nie tylko miejsce, ale również pieniądze i mnóstwo czasu, który możesz przeznaczyć na bieżące działania związane z zarządzaniem sprzedażą.

Na zakończenie

Pierwszy krok wcale nie musi być trudny! Mam nadzieję, że po lekturze tego artykułu przyjdzie Ci on z łatwością! A tymczasem załóż swój pierwszy sklep internetowy zupełnie bezpłatnie i przetestuj jego funkcje. Powodzenia w podbijaniu branży e-commerce!

Przeczytaj więcej artykułów w naszej strefie wiedzy https://www.kobietyebiznesu.pl/strefawiedzy

Zobacz video o sky-shop i posłuchaj porad jak sprawnie wdrożyć abonamentową platformę na naszym kanale You tube https://www.youtube.com/channel/UCmSxlOosB3NJwqxxn_JmxBA

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy