Jak wybrać najlepszy dla siebie kreator stron WWW? | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Jak wybrać najlepszy dla siebie kreator stron WWW?

Jak wybrać najlepszy dla siebie kreator stron WWW?

Kreatory stron internetowych są narzędziami, dzięki którym osoba, która nie jest programistą, jest w stanie w krótkim czasie stworzyć stronę internetową. Przynajmniej tak wyglądają oficjalne reklamy producentów tego typu narzędzi. Czy jest to prawda? Czy faktycznie w bardzo krótkim czasie można stworzyć stronę internetową, nie umiejąc programować? Jeśli tak, to jaki kreator wybrać? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym wpisie.

Czy można stworzyć stronę internetową bez umiejętności programowania?

Tak, zdecydowanie jest to możliwe i wiele stron, które oglądamy dziś w Internecie, powstało w kreatorach i zostało stworzonych przez ludzi niebędących programistami. Kreatory są niczym innym jak aplikacjami, które mają dać użytkownikowi narzędzia do stworzenia strony, bez konieczności pisania kodu. Zatem jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem własnej strony internetowej i chcesz zaoszczędzić pieniądze, zrobić to sam, nauczyć się czegoś przy okazji to kreatory stron będą dobrym wyborem dla Ciebie. Dzięki wykorzystaniu kreatora:

  • w szybki sposób, liczony godzinami, może dniami, ale nie tygodniami, czy miesiącami, stworzysz własną stronę internetową;
  • zrobisz to nakładem swojego czasu, nie pieniędzy;
  • stworzysz stronę, która będzie wyglądała ładnie i spełniała swoje funkcje, a na dalszym etapie może być modyfikowana przez osoby zajmujące się budową stron zawodowo;
  • będziesz miał do wyboru różne kompozycje graficzne, zatem nie będziesz musiał zgłębiać zagadnień nie tylko informatycznych, ale i grafiki komputerowej;
  • pracujesz sam nad swoją stroną, oszczędzasz czas na szukanie webmastera, pieniądze na jego opłacenie, unikasz złych doświadczeń, zlecając to potencjalnej osobie, która nie dotrzyma terminów i wykona tę pracę nie tak, jak byś sobie tego życzył. 

Jeśli te plusy przemawiają do Ciebie, to w takim razie należy zastanowić się, jaki kreator stron internetowych powinieneś wybrać dla swoich potrzeb. 

Jaki kreator stron wybrać do swoich potrzeb?

Wiesz już, że do stworzenia swojej strony internetowej wybierzesz kreator, teraz zastanawiasz się czym się kierować przy jego wyborze, jaki wybrać. Musisz wiedzieć, że dziś na rynku tego typu narzędzi jest naprawdę bardzo dużo. To plus, ponieważ masz wybór, ale też minus, ponieważ może to przyprawić Cię o ból głowy.

Trudno wybrać jeden produkt dobry dla wszystkich, ponieważ różni użytkownicy mają różne doświadczenia w budowaniu stron, zasób wiedzy i umiejętności komputerowych, inne pomysły na swoje strony internetowe i cele, jakie mają one realizować. 

Jedną z metod doboru odpowiedniego narzędzia będzie po prostu przegląd aktualnych rankingów kreatorów stron internetowych. Oczywiście rankingi te mogą być stworzone i sponsorowane przez producentów tego typu oprogramowania, zatem będą one promowały takie, a nie inne narzędzie. Niemniej jednak jeśli przejrzysz dostępną wiedzę na ten temat w Internecie i kilka rankingów to będziesz miał pojęcie, które narzędzia najczęściej pojawiają się na czołowych miejscach, a zatem jakie brać pod uwagę, a jakie odrzucić. Tutaj znajdziesz ranking TOP 3 kreatorów stron WWW i wiele ciekawych informacji na ich temat: https://jakwybrachosting.pl/kreatory-stron-www/

Następnym krokiem powinno być wypróbowanie kreatora, który się wybrało. Wielu dostawców kreatorów daje wersje bezpłatne, okrojone, które mają pozwolić Ci zaprzyjaźnić się z danym środowiskiem pracy, zaznajomić z nim i pomóc zdecydować na wybór danego narzędzia. Dzięki temu dość szybko zorientujesz się, czy dany kreator wpisuje się w Twoje potrzeby i możliwości.

Warto wypróbować kilka narzędzi, ponieważ będzie to potem rzutowało na szybkość i przyjemność tworzenia swojej pierwszej, ale zapewne nie ostatniej strony internetowej. Jeśli uczymy się czegoś nowego, to dobrze wybierzmy, żeby nie trzeba było za chwile uczyć się innej nowości. Zwłaszcza że jeśli stworzysz część swojej strony w jednym kreatorze, to nie przeniesiesz jej do innego kreatora, jeśli uznasz, że jednak ten pierwszy nie odpowiada Ci do końca. Będziesz musiał zacząć pracę od nowa. 

Podsumowanie

Kreatory stron internetowych to wspaniałe narzędzia, które dają możliwość zwykłym użytkownikom Internetu, którzy nie mają specjalistycznej wiedzy programistycznej stworzyć własną stronę w sposób przyjemny, łatwy i szybki. Nie jesteśmy już skazani na współpracę z innymi ludźmi i możemy sami ruszyć wyobraźnią, zrobić stronę, która odpowiada naszym wyobrażeniom.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy