Jaka drukarka do domowego biura? | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Jaka drukarka do domowego biura?

Jaka drukarka do domowego biura?

Biurko, wygodne krzesło do pracy, laptop, smartfon, notatnik, dobra kawa i duża doza samoorganizacji – to podstawowe elementy każdego domowego biura. Listę niezbędników każdego „home office” warto poszerzyć jednak o dodatkową pozycję, która wciąż spełnia bardzo ważną rolę w codziennym prowadzeniu biznesu.

Chodzi oczywiście o drukarkę, która na stałe wpisała się do krajobrazu firmowych biur, a teraz wraca do łask, znajdując swoje miejsce w domowych stanowiskach pracy i w zarządzaniu przedsiębiorstwem z własnego salonu. Choć wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach elektroniczny obieg dokumentów sprawia, że rzadziej możemy potrzebować tego typu urządzeń, to tylko pozory – drukarki potrafią znacznie ułatwić nam codzienne życie.

W pracy w trybie „home office” przeczytanie w skupieniu kilkunastu stron dokumentów takich jak umowy, instrukcje, raporty może nam sprawić niemałą trudność. Nie zapominajmy też o możliwości nanoszenia notatek. Choć dokumenty cyfrowe pozwalają na wprowadzanie uwag, adnotacji, podkreśleń, to wciąż ich charakter jest dużo mniej intuicyjny niż użycie tradycyjnego ołówka czy popularnego „flamastra” na papierze.

poprawka błędów na wydrukach

Długa kolejka drukowania

Podobnie sytuacja wygląda w obszarze podpisywania umów, zleceń i innych ważnych dokumentów. Nie każdy kontrahent posługuje się podpisem elektronicznym i niekiedy konieczne będzie sięgnięcie po tradycyjną, drukowaną formę  dokumentu, aby dopełnić formalności.  Pamiętajmy również o listach przewozowych, zwłaszcza gdy biznes połączony jest z wysyłką – tu sprawna i wydajna drukarka okaże się niezbędna.

Niekiedy materiałów do drukowania może być naprawdę dużo. Wspomniane listy przewozowe, akta, raporty do analizy, dane, dokumenty księgowe – stos kartek potrafi rosnąć w zastraszającym tempie. W tym przypadku należy spojrzeć na wydajne modele, które pozwalają wydrukować dużo dokumentów bez potrzeby częstego zasilania urządzenia atramentem z wydajnością na poziomie kilku tysięcy stron. W tym obszarze można znaleźć wydajne urządzenia oparte na klasycznej technologii wkładów typu cartridge, ale nie tylko.

Bardzo wysoką efektywność oferują drukarki wykorzystująca technologie zintegrowanych zbiorników na atrament, które uzupełniane są w łatwy sposób przez użytkownika samodzielnie. W ich przypadku na jednym zestawie dołączonych buteleczek z atramentem do drukarki, wydrukujecie kilkanaście tysięcy stron, co pozwoli zapomnieć o zakupie tuszy w okresie nawet 2-3 lat a koszt wydruku jest śmiesznie niski i wynosi około 0,5gr za stronę. Jak widać korzyści są duże, szczególnie w dłuższym okresie użytkowania.

Na rosnący stos kartek jest też jeden prosty, ekologiczny i wydajny sposób – drukowanie dwustronne. Choć może wydawać się, że to standard, to każdy z nas chyba miał problem z tym jak włożyć kartkę ponownie do drukarki, co kończyło się dłuższą serią pomyłek i zmarnowanego papieru. Dlatego warto zwrócić uwagę na urządzenia, które wyposażone zostały w tryby druku dwustronnego w wersji automatycznej, czyli takiej, która nie wymaga interwencji z naszej strony.

Łączność to podstawa

wifi

Na komfort pracy z drukarką bardzo wpływa to w jaki sposób możemy z niej korzystać od strony intuicyjności obsługi. Dlatego jednym z kluczowych kryteriów doboru urządzenia powinno być sprawdzenie obsługiwanych standardów łączności. Podstawą jest oczywiście sprawne łącze Wi-Fi i bardzo ważna dziś opcja drukowania z chmury oraz skanowania dokumentów od razu do naszych skrzynek e-mailowych czy chmurowych folderów.

Coraz więcej modeli oferuje kompatybilność nie tylko z laptopami, ale również ze smartfonami np. za pomocą specjalnych aplikacji na Android czy iOS. Dzięki temu szybko i sprawnie możecie obsłużyć drukarkę za pośrednictwem swojego telefonu, który coraz częściej przejmuje część obowiązków podstawowego urządzenia do pracy.  Pozwala to również w łatwy sposób przenieść na papier swoją kolekcję zdjęć, która dotychczas znajdowała się wyłącznie w pamięci telefonu.

Drukarka po godzinach i dla rodziny

Pamiętajmy, że użyteczność drukarki w ramach „home office” można połączyć również z wykorzystaniem po godzinach. Biznesowa drukarka w domu to duża wygoda, ponieważ urządzenie może być wykorzystywane też w prywatnych „sprawunkach” takich jak drukowanie czy skanowanie rachunków. Drukowane wersje artykułów pomogą nam odciążyć wzrok zajęty ciągłą pracą przy komputerze. Ponadto drukarka może przydać się jako pomoc przy drukowaniu materiałów i tworzeniu projektów edukacyjnych zarówno dla studentów jak i uczniów szkolnych.

wydruk dokumentów

Co wybrać?

Jak widać w zakresie urządzeń drukujących wachlarz możliwości jest bardzo szeroki. Zależnie od tego czy w ramach prowadzonego biznesu macie w planach drukować dużo, tylko okazjonalnie czy też chcecie wykorzystać drukarkę również do użytku prywatnego, warto poszukać modelu, który w jak największym stopniu spełnia wszystkie Wasze oczekiwania.

Drukarka w domowym biurze to przede wszystkim komfort i uniknięcie frustrujących sytuacji, gdy potrzebujemy dokumentów w papierowej wersji „na już”. Dlatego warto zadbać o ten element i dopisać go do „home office’owej” listy niezbędników. Wybierając drukarkę warto zwrócić uwagę na linię urządzeń Canon. Z szerokiej gamy drukarek Canon wyposażonych w zintegrowane pojemniki na tusz – serii PIXMA G (Mega Tank) z pewnością znajdziecie urządzenie spełniające wasze oczekiwania.

Dla tych, którzy szukają uniwersalnego urządzenia wyposażonego w funkcje łączności bezprzewodowej, kompatybilnego z mobilnymi systemami : Android i iOS, polecamy model G3420.

Dla tych którzy dodatkowo oczekują szybszego wydruku, powinni skierować swoje zainteresowanie w stronę modelu G3460. Jeżeli kluczową funkcją dla was jest druk dwustronny to polecamy wyposażoną w tę funkcje drukarkę G6040.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy