Jakie wybrać oprogramowanie do dropshippingu? | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Jakie wybrać oprogramowanie do dropshippingu?

Jakie wybrać oprogramowanie do dropshippingu?

Popularność dropshippingu nie maleje od lat. Nic dziwnego – to model sprzedaży, który umożliwia prowadzenie handlu w sieci bez ryzyka inwestycyjnego, a także konieczności zajmowania się magazynowaniem czy nawet wysyłką produktów.

Jest to więc świetny sposób, aby rozpocząć swoją podróż w świecie biznesu. Pierwszym krokiem na tej drodze jest wybór oprogramowania, które ułatwi Ci odniesienie sukcesu w e-commerce. Poniższy artykuł pomoże Ci je odnaleźć.

Funkcje systemu do dropshippingu

System do dropshippingu musi umożliwiać Ci prowadzenie sprzedaży w sieci – zarówno we własnym sklepie, jak i innych kanałach. Powinna być to platforma, która jest dostosowana do tego konkretnego modelu sprzedażowego i posiada szereg ułatwień dla sprzedawców. Chodzi tu przede wszystkim o rozwiązania, które usprawniają współpracę z hurtowniami, ale nie tylko.

Dowiedz się, na jakie konkretnie funkcje zwracać uwagę, wybierając oprogramowanie do dropshippingu.

1.   Integracje z hurtowniami

Dropshipping opiera się na ścisłej współpracy z hurtowniami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby była ona zautomatyzowana – a właśnie takie możliwości stwarza moduł integracji z hurtowniami od platformy e-commerce Sky-Shop.

Jego funkcje pozwalają m.in. na:

  • automatyczne pobieranie produktów wraz ze zdjęciami i parametrami z hurtowni,
  • automatyczną aktualizację stanów magazynowych oraz cen do 12x na dobę,
  • automatyczne ustalanie narzutu,
  • automatyczne wysyłanie zamówień do wybranych hurtowni,
  • wybór importowanych do sklepu produktów np. na podstawie kategorii lub producenta,
  • konfigurację integracji np. poprzez reguły marż czy reguły dostaw.

W tej chwili z platformą Sky-Shop zintegrowanych jest ponad 240 hurtowni dropshippingowych. Jeżeli chcesz nawiązać współpracę z hurtownią, której nie ma na naszej liście, integrację możemy wykonać bezpłatnie – wystarczy, że dostarczysz plik produktowy.

2.   Wysoka częstotliwość aktualizacji stanów magazynowych

Zgodzisz się na pewno, że do zakupu produktu, którego hurtownia nie ma na stanie, po prostu dojść nie może. Właśnie dlatego tak ważna jest wysoka częstotliwość aktualizacji stanów magazynowych – jeżeli Twoje oprogramowanie nie będzie jej oferować, ten czarny scenariusz może się ziścić.

W Sky-Shop stany magazynowe mogą być aktualizowane nawet do 12 razy na dobę. Możesz oczywiście wybrać także rzadszy wariant, czyli np. 4 lub 8 razy na dobę.

Częstotliwość aktualizacji możesz zwiększać w konkretnym miesiącu czy np. z okazji Black Friday. Pamiętaj, że im większy ruch w Twoim sklepie, tym większa powinna ona być.

3.   Integracja z Allegro i innymi marketplaces

Sprzedaż w dropshippingu możesz prowadzić nie tylko za pośrednictwem własnego sklepu internetowego. Allegro sprawdzi się tutaj równie dobrze – w końcu to najpopularniejsza platforma zakupowa w naszym kraju.

Dzięki integracji systemu do droppshippingu z Allegro zyskasz możliwość obsługi sprzedaży w tym kanale z poziomu wygodnego panelu administracyjnego – dokładnie tego samego, w którym wykonujesz wszelkie inne integracje związane z dropshippingiem. Zamówienia będą pobierać się automatycznie, aktualizowane będą również oczywiście stany magazynowe Twoich ofert.

I bez względu na to, czy już w tej chwili planujesz rozpoczęcie dropshippingu na Allegro, warto postawić na oprogramowanie, które stwarza taką możliwość – być może zechcesz z niej skorzystać w przyszłości.

Pamiętaj także, że nie musisz się ograniczać do jednego kanału, czyli np. sklepu lub Allegro. Stawiając na sprzedaż w kilku miejscach jednocześnie, maksymalizujesz liczbę potencjalnych klientów. Możesz rozważyć również inne platformy typu marketplace – jak Empik Marketplace, OLX czy Morele – zintegrowane ze Sky-Shop.

4.  Dobre zaplecze SEO

Marketing to nieodzowna część współczesnego rynku e-commerce. Sprzedając w dropshippingu teoretycznie masz na niego więcej czasu – nie musisz w końcu zajmować się pakowaniem czy wysyłką produktów, co warto wykorzystać.

Pozycjonowanie to w tym zakresie absolutna podstawa – dzięki niemu Twoją ofertę mogą odnaleźć użytkownicy z poziomu wyszukiwarki. Pomogą Ci w tym przede wszystkim opisy produktów i kategorii, które wyróżnią Cię na tle innych sklepów, być może współpracujących z tymi samymi hurtowniami.

SEO wspiera także szybki czas wczytywania się strony, przyjazna struktura adresów URL, moduł bloga czy możliwość edycji istotnych ze względu na pozycje Twojej strony elementów (jak meta znaczniki czy mapa strony) – to wszystko zapewnia Ci system do dropshippingu Sky-Shop.

5.  Wsparcie techniczne

Nie wszystkie oprogramowania do dropshippingu oferują Ci wsparcie techniczne. To jednak całkowicie naturalne, że na Twojej drodze mogą pojawić się pewne wątpliwości czy trudności, które warto skonsultować z ekspertem, aby jak najszybciej znaleźć rozwiązanie ewentualnego problemu.

W Sky-Shop możesz posiłkować się naszym wsparciem w każdy dzień roboczy od 8 do 18. Masz do dyspozycji zarówno infolinię, jak i maile oraz czat. Możesz również liczyć na wsparcie społeczności – użytkownicy oprogramowania mają dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku.

Już teraz dołącz do innej naszej grupy – Dropshipping bez tajemnic – i dowiedz się więcej na temat tego modelu sprzedaży oraz wyboru optymalnego oprogramowania!

6.  Udogodnienia, pozwalające na sprzedaż bez działalności gospodarczej

Dla wielu osób rozpoczęcie sprzedaży w dropshippingu to pierwsze kroki w biznesie. Jesteś jedną z nich? Warto zatem wiedzieć, że możesz wystartować bez zakładania działalności.

Pozwoli Ci to uniknąć konieczności opłacania składek ZUS, a więc ograniczyć wydatki do minimum. Nie będziesz przejmować się również biurokracją. Dzięki temu bez ryzyka przetestujesz także swój pomysł na biznes.

Nie jest to jednak rozwiązanie idealne. Nie każda firma chce bowiem współpracować z osobami bez działalności. Mowa tu chociażby o systemach płatności. W Sky-Shop udostępniamy autorską bramkę płatności Sky-Pay, z której mogą korzystać również osoby, które sprzedają w ramach działalności nierejestrowanej. Co więcej, w panelu administracyjnym możesz wykonywać proste operacje księgowe, które w pełni pokrywają potrzeby takiej formy działalności.

Docelowo najlepiej oczywiście założyć działalność gospodarczą – rozszerzy to Twoje możliwości chociażby w zakresie współpracy z hurtowniami.

Potrzebujesz więcej wskazówek? Znajdziesz je w artykule: Co musi mieć najlepszy system do dropshippingu?

Podsumowanie

Dropshipping ma wiele korzyści. Musisz jednak liczyć się z tym, daje Ci on nieco mniejszą kontrolę nad procesem sprzedaży niż w przypadku tradycyjnego sklepu internetowego.

Właśnie dlatego warto postawić na oprogramowanie, które maksymalnie uprości współpracę z hurtowniami, automatyzując większość procesów, i pozwoli Ci skutecznie wyróżnić się na tle konkurencji – czyli Sky-Shop.

Sky-Shop możesz testować bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań przez 14 dni. Na podstawie własnych doświadczeń możesz więc zadecydować, czy jest to optymalne oprogramowanie dla Ciebie. Zachęcamy do zadawania pytań i kontaktu na info@sky-shop.pl!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy