Jesteś kobietą i planujesz swoją karierę zawodową? Zobacz ofertę szkoły policealnej
Szkoła policealna –
dlaczego jest to dobry wybór dla kobiet?
Jesteś kobietą i planujesz swoją karierę zawodową? Zobacz co może Ci zaoferować szkoła policealna
Dla wielu kobiet sukces w życiu zawodowym jest równie ważny, jak ten w życiu osobistym. Nie dziwi więc fakt, że szukają stanowisk pracy, które umożliwią im rozwój, dobrą pensję oraz będą zgodne z ich zainteresowaniami. Zastanówmy się zatem, jak w osiągnięciu tego celu może pomóc szkoła policealna!
Szkoła policealna – dlaczego jest to dobry wybór dla kobiet?
Kierunki w szkołach policealnych są nastawione nie tylko na młodych ludzi po maturze czy mężczyzn, którzy pragną się przebranżowić. Z bogatej oferty edukacyjnej mogą też skorzystać kobiety! Szczególnie powinny rozważyć je przedstawicielki płci pięknej, które:
- chcą wrócić na rynek pracy po dłuższej przerwie, np. spowodowanej wychowywaniem dzieci lub innymi obowiązkami rodzinnymi,
- czują, że ich kariera zawodowa utknęła w martwym punkcie, a awans uzależniony jest od zdobycia nowych kwalifikacji,
- odkryły, co naprawdę chcą w życiu robić i chcą połączyć swoją pasję z zarabianiem.
Kierunki idealne dla kobiet
Przyjrzyjmy się teraz, jakie kierunki oferowane w szkołach policealnych mogą cieszyć się szczególnym zainteresowaniem pań. Warto tutaj wymienić:
- Asystentkę stomatologiczną, która może znaleźć zatrudnienie w poradniach i klinikach dentystycznych, oddziałach chirurgii szczękowej czy w gabinetach stomatologicznych;
- Kosmetologię z liftingiem rzęs, po którym to kierunku można znaleźć pracę w gabinetach odnowy biologicznej, salonach urody, gabinetach medycyny estetycznej, gabinetach kosmetycznych, ośrodkach SPA i hotelach (więcej na ten temat na stronie https://policealna.gowork.pl/kosmetologia-z-liftingiem-rzes);
- Technika Administracji;
- Instruktorkę fitness, zawód umożliwiający podjęcie pracy w klubach rekreacyjnych, komercyjnych, ośrodkach fitnessowych, ośrodkach SPA, ośrodkach odnowy biologicznej i sportowych, placówkach wypoczynkowych i szkołach;
- Fryzjerstwo;
- Dziennikarstwo, po którym czeka na nas praca w radiu, telewizji, prasie lub Internecie;
- Księgowość;
- Florystę;
- Dekoratora wnętrz;
- Opiekuna osoby starszej.
Zalety szkoły policealnej
Coraz częściej mówi się o tym, że na rynku pracy liczy się nie tyle stopień wykształcenia co faktyczne umiejętności i kwalifikacje. Czy szkoły policealne przygotowują pod tym względem swoich słuchaczy? Oczywiście! Przyjrzyjmy się niektórym ich zaletom.
Nabywanie praktycznych umiejętności
Na wiele kobiet wciąż spada więcej obowiązków niż na mężczyzn. Muszą one zajmować się domem, dbać o swoich bliskich i zachowywać profesjonalizm w pracy. Nie mogą więc sobie pozwolić a naukę wyłącznie podręcznikowej wiedzy. Tę właśnie potrzebę zaspokaja program nauczania w szkołach policealnych, który jest nastawiony na ćwiczenia praktyczne.
Kobiety mogą tutaj po przyswojeniu sobie teorii, od razu wypróbować ją w praktyce. Daje to dużo większą efektywność w nauce i zwiększa pewność siebie na rynku pracy. Także z punktu widzenia pracodawcy dyplom ukończenia szkoły policealnej i pozytywny wynik końcowego egzaminu stanowi swego rodzaju gwarancję solidności i umiejętności przyszłego pracownika.
Elastyczność harmonogramu
Ponieważ najczęściej nauka w szkole policealnej to nie jedyne zajęcie pań, bardzo liczy się dla nich elastyczność programu. Przewidziane są aż trzy tryby nauki:
- dzienny (zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu w godzinach porannych do popołudniowych),
- weekendowy (nauka odbywa się w sobotę i niedzielę);
- wieczorowy (zajęcia organizowane są w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych).
Kobiety będące matkami, uczące się na studiach dziennych, pracujące na cały etat lub dorabiające sobie kilka dni w tygodniu – wszystkie mogą pogodzić naukę w szkole policealnej z resztą swoich obowiązków. Nic nie stoi im na przeszkodzie, by móc rozwijać swoje pasje i spełniać się zawodowo!
Praca nie musi być nudna – wybierz zawód zgodny z Twoimi zainteresowaniami i pasjami!
Planowanie kariery zawodowej zgodnej z naszymi zainteresowaniami może przynieść wiele korzyści. To właśnie zainteresowania kształtują naszą osobowość, wyznaczają zakres czynności, przy wykonywaniu których czujemy się dobrze, ponieważ zwyczajnie sprawiają nam radość. Znalezienie zatrudnienia, które pokrywa się z naszymi pasjami, pozwala więc połączyć przyjemność z zarabianiem.
Co w związku z tym warto wziąć pod uwagę? Musimy zadać sobie takie przykładowe pytania:
- Czy lubię pracować z ludźmi, czy raczej wolę realizować jakiś projekt samodzielnie?
- Co sprawia mi większą radość: praca umysłowa czy fizyczna?
- Czy jestem kreatywna, czy raczej wole postępować według z góry ustalonych schematów?
- Czy mam zdolności manualne, matematyczne, lingwistyczne czy może jeszcze jakieś inne?
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze przyszłego zawodu dobrze jest się sugerować nie tylko trendami i możliwościami na rynku pracy, ale też własnymi predyspozycjami. Dzięki temu dane zajęcie nie będzie tylko chwilowym epizodem, ale raczej stanie się ważnym punktem w całym naszym życiu zawodowym.
Aneta
Dziękuje za inspiracje