Kiedy warto skorzystać z usług doradcy finansowego? | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Doradca finansowy w Kielcach to specjalista, który zajmuje się wspieraniem swoich klientów w wyborze najkorzystniejszych dla nich produktów bankowych. Są to nie tylko kredyty mieszkaniowe, ale także pożyczki gotówkowe, kredyty na zakup samochodu, lokaty i produkty inwestycyjne, a także ubezpieczenia i wiele innych. Z jego usług korzysta tak wielu klientów z jednego kluczowego powodu – pomoc doradcy finansowego jest świadczona bezpłatnie.

Kim jest i czym zajmuje się doradca finansowy w Kielcach?

Doradca finansowy w Kielcach to niezależny specjalista, który od poszewki zna produkty bankowe, aktualnie znajdujące się w ofertach poszczególnych banków. Posiada najczęściej wykształcenie ekonomiczne oraz doświadczenie zawodowe zdobyte podczas pracy w bankach i instytucjach finansowych. Działa jednak jako niezależny specjalista, który nie jest zatrudniony przez żaden konkretny bank – współpracuje ze wszystkimi z nich, co zapewnia mu obiektywność i niezależność.

Doradca finansowy w Kielcach działa wyłącznie w interesie swojego klienta. Z jego usług najczęściej korzystają osoby planujące zakup mieszkania lub domu na kredyt. Aby zrealizować marzenia o własnej nieruchomości, wielu z nich musi starać się o uzyskanie kredytu hipotecznego. Proces ubiegania się o to finasowanie jest długi i wymagający. Znacząco upraszcza go jednak współpraca z ekspertem, który nie jako za rękę przeprowadza przez niego klienta, czuwając nad poszczególnymi jego etapami.

Business consultant meeting to analyze and discuss company performance on financial report paperwork, Investment advisor, financial advisor, and accounting.

Kiedy warto skorzystać ze wsparcia doradcy finansowego?

To jednak nie jedyny powód, dla którego usługi doradców finansowych cieszą się tak dużym uznaniem wśród mieszkańców Kielc i okolic! Eksperci finansowy są w stanie pomóc klientom w uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej, nawet jeśli spotkali się już oni z odmową banku. Najczęściej winne temu są wpisy o opóźnieniach w płatnościach w BIK, a także zbyt wysoka kwota finansowania w stosunku do posiadanej zdolności – doradca finansowy jest w stanie pomóc klientowi w usunięciu negatywnych wpisów w BIK, a także podpowiedzieć, w jaki sposób może on zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Z usług doradcy finansowego warto skorzystać nie tylko podczas ubiegania się o kredyt. Na uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej nasza przygoda z kredytem mieszkaniowym jeszcze się nie kończy. Jest to na tyle długoterminowy produkt finansowy, że z czasem mogą pojawić się okoliczności sprzyjające jego zmianie na lepsze. Taką możliwość daje refinansowanie kredytu – kolejna usługa świadczona przez każdego profesjonalnego doradcę finansowego w Kielcach.

Refinansowanie kredytu hipotecznego polega na przeniesieniu kredytu do innego banku, oferującego korzystniejsze warunki kredytowania i zamknięciu zobowiązania w pierwotnej instytucji. Nieco przypomina to proces ubiegania się o kredyt, gdyż wymaga dokładnej analizy zarówno sytuacji klienta, jak i aktualnie dostępnych ofert kredytowych i obiektywnej oceny, na ile takie postepowanie będzie opłacalne. Klienci, którzy mają swojego doradcę, nie muszą martwić się o nic – wszystko to zupełnie za darmo wykona za nich ekspert.

Wsparcia merytorycznego na potrzeby artykułu udzielił portal Sprawdzony Doradca – https://sprawdzonydoradca.pl/miasto/41-kielce.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy