Masz pomysł na e-biznes? Pomożemy go zrealizować | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Masz pomysł na e-biznes? Pomożemy go zrealizować

Masz pomysł na e-biznes? Pomożemy go zrealizować

Kobiety coraz odważniej wkraczają w świat e-biznesu. Popularność projektów szkoleniowych, takich jak TOP Women w e-biznesie, ale i materiałów edukacyjnych publikowanych na stronie Fundacji świadczy o tym, że kobiety chcą się rozwijać w obszarze e-commerce i nowych technologii. Mają przy tym nieskończone pokłady kreatywności i są zorientowane na cel. Dla takich przedsiębiorczyń Fundacja Kobiety e-biznesu organizuje konkurs, w którym można wygrać środki finansowe na założenie lub rozwinięcie działalności online.

Fundacja Kobiety e-biznesu wspiera przedsiębiorcze kobiety

Kobiecy biznes online to nie tylko sklep internetowy. Pomysłowość kobiet daleko wykracza poza klasyczną sprzedaż, panie oferują usługi, tworzą wirtualne platformy, a nawet aplikacje. Pojawiają się pomysły na start-upy. Mimo że wg badania Fundacji z 2020 roku kobiety są gotowe na duże poświęcenie i inwestycję własnych środków, nie każda ma taką możliwość. Tymczasem pomysł na e-biznes nie powinien czekać, szczególnie jeśli jest innowacyjny i odpowiada na aktualne potrzeby potencjalnych użytkowników.

Fundacja Kobiety e-biznesu wychodzi naprzeciw kreatywności kobiet i wspiera ich rozwój.  Przy okazji cieszącego się niezwykłą popularności projektu edukacyjnego TOP Women w e-biznesie Fundacja ogłosiła konkurs “TOP pomysł na e-biznes”. Można wygrać pieniądze na rozkręcenie biznesu. Jest to kolejna inicjatywa, której celem jest pomoc w rozwoju przedsiębiorczości wśród kobiet.

Żyjemy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, Coraz częściej czujemy się niepewnie w życiu prywatnym jak i zawodowym. Uczestniczki programu edukacyjnego mają wiele pomysłów, które chcą zrealizować. Nawet mały kapitał na start pomoże im w podjęciu decyzji i przyspieszeniu realizacji swoich marzeń. Od tego jesteśmy, aby wspierać wiedzą, mentoringiem i jak możemy również finansowo – mówi Anna Heimberger, Prezes Fundacji Kobiety e-biznesu

Kreatywność i odwaga

Aby wziąć w nim udział, należy przygotować prezentację swojego pomysłu na e-biznes. Praca konkursowa musi zawierać imię i nazwisko uczestniczki, opis, przedmiot działalności, wstępny biznesplan do rozpoczęcia lub rozwinięcia obecnej działalności.

Im ciekawsza prezentacja tym lepiej. Uczestniczki mogą wykorzystać swoją kreatywność. Prace oceniane będą pod kątem kreatywności, szczegółowości biznesplanu oraz spełnienia warunków koniecznych zgodnie z Regulaminem. Prace można wysyłać do 12 maja 2022 roku na adres topwomen@kobietyebiznesu.pl, w tytule wiadomości wpisując “TOP pomysł na e-biznes”.

Dla jury liczy się pomysł oraz to, jak jest on przemyślany i przedstawiony. Nagrody w łącznej puli 9 tys. zł finansuje Fundacja Kobiety e-biznesu. 

Masz pomysł, ale brakuje Ci środków na rozwój e-biznesu?

Konkurs Fundacji jest doskonałym sposobem na to, by zdobyć finansowanie na początek drogi w e-biznesie. Ale przy okazji podpowiadamy, gdzie jeszcze możesz poszukać wsparcia w zdobyciu środków na rozwój działalności. Jest kilka możliwości w zależności od tego, kto ubiega się o pieniądze i na co ma zamiar je przeznaczyć.

Dotacje i pożyczki

Jednym ze źródeł dotacji wspierających biznes są Fundusze Europejskie, które od początku funkcjonowania w Polsce były i są trampoliną dla wielu przedsiębiorców. To one uwolniły niezwykły potencjał biznesowy Polaków. Do dzisiaj liczba inicjatyw, jakie powstały dzięki Funduszom Europejskim, imponuje i stale rośnie. Operatorem Funduszy jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ale w każdym mieście funkcjonują punkty informacyjne.

Warto śledzić na bieżąco informacje na temat naborów wniosków i przygotować się na konkurs, biorąc pod uwagę szczegółowe wytyczne. Programy unijne szczególnie wspierają innowacje i cyfryzację, stawiając na gospodarkę cyfrową i społeczeństwo informacyjne. Na stronie MFiPR oraz na Portalu Funduszy Europejskich znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Na rozkręcenie własnej firmy można uzyskać dofinansowanie w Powiatowych Urzędach Pracy. Wymogiem jest zarejestrowanie się lokalnym PUP-ie i złożenie wniosku z biznesplanem. Urzędu pracy mają określoną pulę na każdy rok, najczęściej uruchamiane są w dwóch transzach. Trzeba śledzić informacje i pamiętać, że kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

Popularnym sposobem na początek jest też kredyt. Niemal każdy bank ma ofertę dla początkujących przedsiębiorców. Można skorzystać nie tylko z pożyczki, ale czasem także z porad prawnych czy księgowych, założyć konto firmowe, a nawet postawić stronę internetową.

Znajdź inwestora

Jeśli masz startup albo wiesz, że chcesz prowadzić taką formę działalności, pamiętaj też, że możesz szukać inwestora gotowego na wsparcie twojego pomysłu. Startupy to inwestycje obarczone wysokim ryzykiem, ale w razie powodzenia duży zysk jest gwarantowany. Instytucje typu Venture Capital inwestują w innowacyjne i konkurencyjne na rynku nowe biznesy.

Z kolei Anioły Biznesu to indywidualni inwestorzy lokujący środki finansowe w firmie, z której zysków z czasem czerpią korzyści. Początkujący przedsiębiorcy korzystają nie tylko finansowa, ale też mają dostęp do biznesowego know-how swojego Anioła Biznesu. O ile Venture Capital to instytucjonalny sposób wspierania działalności, o tyle Anioły Biznesu niechętnie dzielą się informacjami o swoich działaniach, więc potrzeba wiele cierpliwości, żeby do nich dotrzeć.

Kobiety mają coraz większy wpływ na gospodarkę w Polsce. Niemniej przedsiębiorczynie mają szereg problemów z rozpoczęciem działalności lub jej skalowaniem. Dlatego Fundacja Kobiety e-biznesu wspiera je na każdym etapie działalności i zachęca do realizowania marzeń o własnym biznesie. Jednym ze sposobów jest udział w konkursie “TOP pomysł na e-biznes” – gorąco zachęcamy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy