Najlepsze TED dla kobiet | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Najlepsze TED dla kobiet

Najlepsze TED dla kobiet

Poznaj TED – znane na całym świecie konferencje słynnej organizacji TED Technology, Entertainment, Design . W tym artykule znajdziesz propozycję najbardziej inspirujących TED dla kobiet.

Znane na całym świecie TED to 15- 20 minutowe wystąpienia i prezentacje, odbywające się na corocznych konferencjach w Stanach Zjednoczonych. Przemawiali na niech między innymi Steve Jobs i Bill Gates.  

Na stronie internetowej TED.com obejrzysz nagrania tysięcy inspirujących przemówień, historii wielu znanych osobowości świata. Ostatnio pojawiła się również wersja mobile w formie aplikacji.

Ktoś mógłby powiedzieć „nuda” – jedna osoba nie jest w stanie mnie zainteresować i nie mam na takie opowieści czasu. Jakże to wielce mylące! Zaczynasz słuchać i nie możesz przestać. Bezsprzecznie TED to najlepsze lekcje z życia, pełne inspiracji i prawdziwych historii.

W czasie oglądania, targają nami zmienne emocje, od euforii przez łzy po niesamowitą wewnętrzną siłę i chęć działania. Pamiętaj! Jednym z najpotężniejszych sposobów na osiągnięcie ambicji zawodowych jest słuchanie i uczenie się od liderek, które utorowały nam drogę.

5 najbardziej inspirujących TED

Poniżej prezentujemy 5, naszym zdaniem, najlepszych i najbardziej inspirujących wystąpień TED, które powinna obejrzeć każda kobieta.

Zobacz twarze kobiet i poznaj ich historie. Na pewno zainspirują Cię do wprowadzenia zmian w życiu zawodowym i prywatnym. Poznaj Shondę Rhimes i Sheryl Sandberg. W świecie biznesu nie widać jeszcze równowagi pomiędzy ilością stanowisk kierowniczych, zajmowanych przez kobiety a mężczyzn. Prezentujemy kobiety pełne mądrości życiowej i zawodowej. Otwórz oczy i popatrzysz na świat nieco z innej strony. Zainspiruj się!

Wystąpienia są w języku angielskim ale na stronie TED możesz poszukać z tłumaczeniem na język polski.

1.Rok mówienia na wszystko TAK  Shonda Rhimes

ang. My year of saying Yes to everything

Czasami dobija Cię rutyna, pewien marazm, wypalenie zawodowe. TED Talk Shondy jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Jak zawsze Shonda, kobieta pełna ciekawych inspiracji, ma do powiedzenia wiele bez względu na temat. Prowadzi programy TV i jest dowodem na to, że ciężka praca, poświęcenie ale i robienie tego, co kochasz pozwoli Ci dotrzeć na szczyt. Będąc jednocześnie matką trójki dzieci osiągnęła wielki sukces i dzieli się z widzami bardzo personalnymi przemyśleniami.

„Rycz ile chcesz głupia tytanko”…. Jak każdy inny przywódca, Shonda poczuła się przepracowana i pozbawiona inspiracji. Musiała znów znaleźć swoje „buczenie”. W tym motywującym przemówieniu Shonda opowiada, w jaki sposób rok mówienia „tak” każdej sytuacji, zadaniu, które otrzymywała przywrócił jej chęci do życia. Podsumowując ten rok doprowadził Shondę do głębokiego sukcesu i niewiarygodnych szans. Obejrzyj i podziel sie z Nami opinią.

2. Czas, aby kobiety kandydowały – Halla Tomasdottir

ang. It’s time for women to run for office

Z pewnością to jedna z najbardziej niesamowitych historii. Halla Tómasdóttir 17 Marca 2016 roku kandydowała na stanowisko prezydenta w Islandii. Zaszokowała tym opinię publiczną, rodzinę, znajomych. Udało jej się pokonać wszystkie negatywne opinie, uprzedzenia ludzi. Pokonała uprzedzenia medialne za cenę wielkiego stresu i zdenerwowania.

Halla mówi: „Musiałam zrobić wszystko, nawet jeśli nie miałam doświadczenia politycznego, aby przyspieszyć i tworzyć świat, który będzie miał sens i będzie równy dla dorastających chłopców i dziewcząt aby mogli być takimi jacy chcą ”. To przemówienie da Ci siłę w sytuacjach, w których musisz działać jak prawdziwy przywódca. Gdy nie masz jeszcze za sobą milionów Fanów nie przejmuj się, działaj i wytrwaj w swoim postanowieniu!. To nasz nr 2 najlepszy TED.

3. Dlaczego dusimy się pod presją? Jak tego uniknąć? – Sian Leah Beilock

ang. Why We Choke Under Pressure and How to Avoid It

Następny polecany TED rekomendujemy szczególnie przepracowanym. Wszyscy znamy uczucie ciągłego przygotowywania się do kolejnego testu, nadchodzącej nowego zadania, pracy, konkurencji lub rozmowy o pracę. Niestety, wielu z Nas nagle czuje, że opada z sił, że to jak się przygotowaliśmy nie ma znaczenia, że presja Nas zabija. Pamiętaj jesteś tylko człowiekiem – masz prawo do takich uczuć i spotyka to nawet najlepszych. Sian Leah Beilock , będąc naukowcem, w swojej pracy analizuje pracę mózgu. Dzięki tej wypowiedzi dowiesz się o najlepszych sztuczkach, które pozwolą Ci zredukować stres i obniżyć ciśnienie przed ważnym wydarzeniem. Często za dużo analizujemy i niepotrzebnie się martwimy. 

Don’t think just DO!

Podsumowując. Przed każdym kolejnym zebraniem, prezentacją lub rozmową kwalifikacyjną polecamy obejrzeć wystąpienie Sian Leah Beilock. To tylko 15 minut.  Niewątpliwie nabierzesz pewności siebie i odwagi. Przede wszystkim pomożesz sobie kontrolować strach. 

4. Dlaczego tak mało jest kobiet Liderek? -Sheryl Sandberg 

ang. Why we have too few women leaders?

Jeżeli szukasz pracy na stanowisku menedżera? Chcesz awansować na stanowisko kierownicze? Zdecydowanie ten TED jest do obejrzenia właśnie dla Ciebie. Posłuchaj Sheryl Sandberg – jednej z najbardziej wpływowych kobiet świata. Facebook Chief Operating Officer to silna kobieta, której słowa wzmocnią Cię i będziesz wiedziała co robić. „Nie bądź idiotką. Kiedy dostajesz miejsce w rakiecie, nie pytaj, tylko wsiadaj ” powtarza Sheryl. Podczas jej wystąpienia usłyszysz ważne porady. Zastanów się nad nimi i działaj.

Jak być konkurencyjnym na rynku pracy? Jak nadal utrzymać balans w życiu prywatnym? Sheryl Sandberg jest dumna nie tyle ze swojej zasłużonej fortuny, co z faktu, że wytężona praca nie przeszkodziła jej w budowaniu szczęśliwej rodziny i wychowywaniu dzieci. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś o krok od promocji na wyższy poziom to wystąpienie TED pomoże Ci osiągnąć cele, które starasz się osiągnąć. To nasz nr 4 rekomendowany do obejrzenia. Dodaj ten TED dla kobiet do swojej listy.

5. Dlaczego ambitne kobiety mają płaskie głowy? – Dame Stephanie Shirley

ang. Why do ambitious women have flat heads

Pełna humoru ale jednocześnie dramatyzmu mowa, którą powinna obejrzeć w szczególności kobieta. Jeżeli marzysz o zajęciu wysokiej pozycji w firmie IT ten TED jest dla Ciebie . Poznaj osobowość Dame Stephanie Shirley. Niewątpliwie to jedna z najbardziej znanych właścicielek firm IT na świecie. Z pewnością jej sukces, okupiony ciężką pracą nie przyszedł łatwo. Był to dla niej czas kryzysu i dramatu rodzinnego. Pomimo to, nie poddała się i zdobyła to, co chciała.

Stephanie mówi, że kobiety poznacie po kształcie głowy. Mają płaskie czaszki od poklepywania przez patrzących na nie z góry męż. … patrzących na nie z góry mężczyzn”. Gdy startowała z firmą firmą, mężczyźni mówili: „To interesujące, ale działa tylko dlatego, że jest mała”. Podczas gdy firma zaczęła się rozrastać: „Owszem, jest już całkiem spora, ale bez znaczenia strategicznego”. Później, gdy wartość firmy wyniosła ponad 3 miliardy dolarów, a 70 z moich pracownic było milionerkami, stwierdzili: „Dobra robota, Steve!”. 

Oczywiście należy zwrócić uwagę, że sytuacja miała miesjce w latach 60-. tych. Mamy nadzieję, że obecnie nie jest aż tak źle!. My zapamiętałyśmy z jej wypowiedzi dwa klucze do sukcesu.

Otaczaj się pierwszorzędnymi ludźmi, i tymi, których lubisz!

Wybieraj partnerów bardzo ostrożnie. Stephanie mówi: „Mój mąż to anioł”, na co usłyszałam: „Masz szczęście, mój ciągle żyje”. 

Po obejrzeniu tego TED dla kobiet nabierzesz siły i nauczysz się jak radzić sobie ze zmianą i przeciwnościami .  Polecamy nasz nr 5 jako najlepszy TED dla kobiet. 

Fot. Wikimedia Commons

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy