Ranking wpływowych kobiet w 2020 roku | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Ranking wpływowych kobiet w 2020 roku

Ranking wpływowych kobiet w 2020 roku

Kobiety w roku 2020 miały wyraźny wpływ na wydarzenia i w Polsce i na świecie. Przełom lat sprzyja nie tylko noworocznym postanowieniom i zmianom – jest też czasem podsumowań i rankingów. Mimo tego, że ubiegły rok był nieprzewidywalny, trudny dla gospodarki i społeczeństwa, okazał się rokiem kobiet – silnych, niezależnych, odważnych, genialnych. Jak co roku magazyn Forbes Women opublikował Ranking Kobiety Roku 2020, podobne listy ogłaszają różne instytucje, a ich lektura jest prawdziwie inspirująca.

Również my pokusiłyśmy się o wybór Kobiet roku 2020, które według Kobiet e-biznesu miały widoczny wpływ na rok 2020. Mamy nadzieję, że zgadzacie się z Nami.

1.    Olga Tokarczuk.

Harald Krichel, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Dzięki Idze i Oldze 10 października dla Polek może stać się datą symboliczną, ponieważ dokładnie rok wcześniej pisarka odebrała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Tym samym dołączyła do grona twórców polskiej kultury, która jest uniwersalnym dziedzictwem kultury światowej. 

2.    Iga Świątek. 19-letnia tenisistka z Raszyna

si.robi, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Zwojowała świat, zdobywając jako pierwsza Polka w historii Wielkiego Szlema. Iga to nie tylko utalentowany sportowiec, ale niezwykle ambitna, zdolna kobieta, o której usłyszymy jeszcze nie raz. I chociaż sportowy rok 2020 należał do niej, Iga nie osiada na laurach.

3.    Kamala Harris

Kamala Harris meeting with advocates from Planned Parenthood Action Fund C53hx uU8AIwn t (cropped)Office of Senator Kamala Harris, Public domain, via Wikimedia Commons

Kandydatka na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych po wybraniu Joe Bidena na urząd prezydenta. W historii USA jest trzecią kobietą powołaną na to stanowisko. Konsekwentnie walczy z dyskryminacją rasową, Człowiek Roku 2020 wg tygodnika “Time”.

4.    Greta Thunberg

Anders Hellberg, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Najmłodsza kobieta w zestawieniu i najbardziej rozpoznawalna aktywistka klimatyczna, która sprowokowała młodzież (i nie tylko) do protestów w sprawie katastrofy klimatycznej. Podejmuje dyskusje z wpływowymi politykami Unii Europejskiej, rozlicza ich z dotychczasowych działań, wymagając skutecznych i zdecydowanych działań na rzecz klimatu.

5.    Sheryl Sandberg

World Economic Forum from Cologny, Switzerland, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Od 2008 roku COO Facebooka, uznawana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w branży technologicznej. Wcześniej była wiceprezesem Google. Dzięki niej Facebook odnotował wzrost zysków po wcześniejszych stratach, ona odpowiada także za wzrost przychodów z reklam.

6.    Safra Catz

Oracle PR/Hartmann Studios, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Niezwykle skuteczna w działaniach CEO of Oracle, pionierka w strategiach agresywnych przejęć, których sfinalizowała już ponad 100. Jej majątek jest wyceniany na 1,2 mld dolarów.

Nowy Rok niesie nowe wyzwania – do kogo będzie należeć kolejnych 12 miesięcy?

Zachęcamy do obejrzenia bardzo ciekawych wypowiedzi kobiet na naszym profilu na You tube https://www.youtube.com/channel/UCmSxlOosB3NJwqxxn_JmxBA

Na naszym blogu znajdziesz ciekawe artykuły związane z rozwojem personalnym. Zachęcamy do przeczytania

https://www.kobietyebiznesu.pl/blog/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy