Raport Potencjał kobiet w e-biznesie. | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Raport Potencjał kobiet w e-biznesie.

Raport Potencjał kobiet w  e-biznesie.

Jak powstał raport? Od dwóch miesięcy intensywnie realizowaliśmy badanie dotyczące sytuacji i wyzwań kobiet w e-biznesie. Dziś z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy prace nad pierwszym wydaniem raportu „Potencjał kobiet w e-biznesie. Wiedza o e-commerce”.

Raport przygotowany został w sierpniu 2020 we współpracy z agencją badawczą Atena Research & Consulting.

Raport „Potencjał kobiet w e-biznesie. Wiedza o e-commerce” to zbiór niezwykle cennych informacji dla wszystkich osób oraz podmiotów funkcjonujących w strefie e-biznesu.

Czas pandemii, w którym realizowaliśmy badanie oraz publikujemy raport jest wyjątkowy. Zmieniające się dynamicznie okoliczności wielu biznesom nie sprzyjają, ale jednocześnie otwierają furtkę nowym możliwościom! Wierzymy, że e-biznes jest optymistycznym światełkiem w tunelu dla wielu kobiet, które wiążą lub chcą wiązać karierę zawodową ze światem internetowym.


Cele badania

Celem badania było poznanie postaw, wyzwań i motywacji związanych z uruchamianiem i rozwojem biznesu online w Polsce. Przyjrzeliśmy się wiedzy i wyzwaniom, jakie towarzyszą kobietom podczas uruchamiania oraz rozwoju biznesu w internecie.

Zapytaliśmy również o to, jakie znają narzędzia i platformy e-commerce, a także na co stawiałyby i w jakie narzędzia chciałyby zainwestować, aby prowadzić e-biznes z sukcesem. Dowiedzieliśmy się także, jakie kategorie produktów skłonne są wprowadzać lub rozwijać w swoim sklepie internetowym. Raport przekazuje wiedzę na temat branż i kategorii z największym potencjałem w e-commerce.


Raport powstał po to, aby:

 • inspirować do budowania i rozwoju własnych biznesów internetowych,
 • być drogowskazem dla firm, które dysponują narzędziami oraz platformami wykorzystywanymi do budowy i funkcjonowania e-sklepów.

Już teraz chcemy podzielić się kilkoma głównymi wnioskami z naszego badania. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej zachęcą one do sięgnięcia po lekturę pełnego raportu. Pamiętaj też, że dodatkowo na naszej stronie znajdziesz szereg przydatnych informacji w strefie wiedzy.


Ważne wnioski z raportu

Potencjał rozwoju e-biznesu

 • E-biznes ma potencjał! W naszym badaniu aż 38 % kobiet zadeklarowało, że zamierza rozpocząć biznes online
 • 62% kobiet, które chciałyby wejść w obszar e-commerce, zamierza rozpocząć sprzedaż online w ciągu najbliższych 6 miesięcy
 • 24% kobiet, chcących prowadzić własny e-biznes, zamierza zainwestować ponad 20 000 zł w jego uruchomienie


Znajomość platform do budowy sklepów internetowych

 • 31% kobiet rozważających wejście w e-biznes przyznało, że nie zna żadnej platformy do budowy sklepów internetowych
 • najbardziej znane platformy e-commerce to Magento (55%), Prestashop (46%), Shoper (42%)
 • 47% kobiet rozważających wejście w e-biznes zamierza korzystać z gotowej platformy e-commerce do prowadzenia swojego biznesu


Wyzwania i potrzeby w e-biznesie

 • 61% kobiet uważa, że największa trudność przy prowadzeniu biznesu online to silna konkurencja
 • 41% badanych kobiet wskazuje na potrzebę rozwijania SEO w celu zwiększania sprzedaży
 • 49% kobiet uruchamiających biznes online obawia się trudności w dotarciu do klientów

To tylko niewielki fragment inspirującej wiedzy z raportu.

Mamy jej dla Ciebie znacznie więcej!
Cały raport zawiera 53 strony z opisami wyników, wykresami i komentarzami ekspertów.

Honorowy patronat nad raportem objęły Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Cyfryzacji oraz Izba Gospodarki Elektronicznej.

Partnerami medialnymi są: Wirtualna Polska, Money.pl oraz Forbes Women.

Partnerami raportu są: Flywheel, Sky-shop, Queisser Pharma, Przelewy24.pl, Canon, they.pl, upBonus, Imagine, RST Software Masters oraz Progressivo.

Wszystkim Partnerom projektu i raportu dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy, otwartość i zaangażowanie.

Pobierz pełną wersję raportu klikając poniżej. Otrzymasz link do pobrania .

Raport. Potencjał kobiet w e-biznesie.

Pobierz raport

Link do pobrania wyślij na adres:

* Wyrażam zgodę na otrzymywanie korespondencji mailowej dotyczącej uzyskania dostępu do raportu. Wiem, że administratorem moich danych osobowych jest Fundacja kobiety e-biznesu z siedzibą w Łodzi przy ul. Kościuszki 80/82i dane będą przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Przyjmuję do wiadomości, iż podanie danych osobowych jest dobrowolne, a także, że mam prawo dostępu do treści przetwarzanych danych osobowych, prawo do ich poprawiania i do żądania zaprzestania przetwarzania tych danych.

Zgadzam się na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji marketingowych dotyczących działalności Fundacji Kobiety e-biznesu.

Udostępnij:

3 Komentarzy

 1. […] wiedzę, dlatego publikujemy raporty analityczne na temat rynku biznesu online – raport „Potencjał kobiet w e-biznesie” jest tego przykładem. Tylko poprzez edukację możemy pokonać bariery i stereotypy – biznes […]

 2. Beata

  „W naszym badaniu aż 38 % kobiet zadeklarowało, że zamierza rozpocząć biznes online” – najważniejsza jest świadomość możliwości jakie daje kobietom e-biznes. Super, że ją propagujecie. Jestem przekonana, że z każdym rokiem ilość kobiet deklarujących chęć rozpoczęcia biznesu online będzie większa.

 3. Sylwia

  Dzień dobry,
  chciałam pobrać raport, niestety nie jest to możliwe. Po wpisaniu adresu mailowego i kliknięciu w „wyślij link” kołeczko kręci się przez kilkanaście minut i żadna wiadomość z linkiem nie przychodzi. Będę wdzięczna za wysłanie raportu na adres mailowy podany w komentarzu 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy