Skuteczna sprzedaż w sieci z odpowiednią platformą dla e-Sklepu | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Skuteczna sprzedaż w sieci z odpowiednią platformą dla e-Sklepu

Skuteczna sprzedaż w sieci z odpowiednią platformą dla e-Sklepu

Jak wybrać platformę do budowy pierwszego swojego sklepu internetowego. Z ramienia Fundacji prezentujemy Wam różnie rozwiązania. W zależności od wielkości e-sklepu oraz rodzaju usług lub asortymentu warto poświęcić więcej czasu na analizę i dobór odpowiednich narzędzi. Takie działanie na pewno przybliży nas do osiągnięcia sukcesu a przede wszystkim skutecznej sprzedaży.

Rozpoczęcie sprzedaży w sieci

Rozpoczęcie sprzedaży w sieci jest dziś naturalnym krokiem dla każdego, kto prowadzi własny biznes w branży handlowej. Klienci cenią sobie wygodę, jaką dają im zakupy w zaciszu własnego domu, gdzie mogą swobodnie zapoznać się z ofertą, poczytać opinie, porównać produkty i finalnie dokonać zakupu. Na sprzedawcy ciąży tu jednak obowiązek takiego przygotowania e-sklepu, by doświadczenia zakupowe klientów były na tyle dobre, by chętnie wracali po więcej. Aby wszystkie procesy przebiegały w sposób uporządkowany niezbędne jest wykorzystanie narzędzi informatycznych, które zadbają o niezawodność.

W tym artykule prezentujemy platormę Comarch e-Sklep, czyli intuicyjne narzędzie do prowadzenia skutecznej sprzedaży online. Narzędzie od polskiego producenta o stabilnej pozycji na rynku cechuje zgodność z obowiązującymi przepisami oraz bieżące reagowanie na potrzeby przedsiębiorców i ciągłe rozwijanie rozwiązań o nowe funkcjonalności.

Głównym wyróżnikiem Comarch e-Sklepu jest integracja z systemami Comarch ERP. Dzięki temu sprzedawca ma zsynchronizowaną z systemem ERP gospodarkę towarową, cenową i magazynową. Rozwiązanie jest przeznaczone zarówno dla małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw – mówi Karolina Trela, Product Manager e-Commerce w Comarch.

Co to jest system ERP i dlaczego integracja z nim jest tak istotna?

System ERP (z ang. Enterprise Resources Planning) to oprogramowanie do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Kryjące się w skrócie ERP „planowanie zasobów” obejmuje kontrolę i zarządzanie najważniejszymi zasobami i procesami w niemal każdym obszarze biznesowym firmy: sprzedaż, finanse, księgowość, magazyn, kadry, zaopatrzenie, produkcja itd.

Zintegrowanie oprogramowania do obsługi sklepu online sprawia, że sprzedawca ma większą kontrolę w zarządzaniu całym biznesem. ERP, jako jednostka centralna firmy, gromadzi informacje o towarach, dokumentach sprzedażowych, stanach magazynowych i cenach. Praca na jednej bazie danych oznacza, że wprowadzane zmiany są widoczne przez wszystkich pracowników, np. na magazynie, czy w dziale handlowym. Wpływa to na usprawnienie pracy, minimalizuje ryzyko błędów oraz oszczędza czas. Istotne jest, że postawienie na zintegrowane narzędzia od jednego producenta to gwarancja utrzymania tych rozwiązań oraz ciągłych aktualizacji.

Sprawna obsługa magazynu

Aby skutecznie realizować zamówienia klientów i nie narażać się na błędy, reklamacje i w konsekwencji odpływ klientów należy usprawnić prace na magazynie. Tutaj świetnie sprawdzi się oprogramowanie WMS (z ang. Warehouse Management System), które scala, koordynuje i optymalizuje szereg procesów magazynowych.

Dzięki temu zadania takie jak przyjęcia, kontrolowanie stanów magazynowych, rotacja artykułów, czy zarządzanie lokalizacją, etykietowanie, kompletacja zamówień, wydania i inne przebiegają w sposób znacznie szybszy i bezawaryjny.

Comarch e-Sklep to nie tylko sklep internetowy

Comarch e-Sklep nie tylko gwarantuje najlepszą integrację z systemami Comarch ERP i WMS, ale ma też dodatkowe funkcje wykraczające poza podstawową platformę e-commerce.  Comarch e-Sklep to także narzędzie do integracji z platformami marketplace, serwisami płatności, serwisami opinii oraz narzędziami usprawniającymi marketing oraz śledzenie ruchu na stronie.

Ponadto Comarch e-Sklep oferuje swoim klientom 5 darmowych szablonów graficznych oraz kreator wyglądu, dzięki któremu mogą samodzielnie stworzyć niepowtarzalny wygląd własnego sklepu internetowego. – Jest to narzędzie typu drag & drop, nie potrzeba tutaj specjalistycznej wiedzy, żeby szybko i wygodnie stworzyć piękny wygląd strony – podpowiada Karolina Trela.

Warto wspomnieć też o integracji z Allegro, która jest dostępna dla każdego sklepu w cenie. Comarch zapewnia dwukierunkową wymianę informacji pomiędzy Allegro, a e-Sklepem. Co więcej integracja ta jest nieustannie rozwijana i rozszerzana o dodatkowe narzędzia usprawniające działanie oraz automatyzację niektórych procesów (np. automatyczne kończenie i wznawianie oferty w oparciu o rzeczywisty stan magazynowy towaru). Comarch e-Sklep posiada również narzędzie do łączenia się z dowolną hurtownią wystawiającą swoją ofertę poprzez plik XML lub CSV.

E-Sklep posiada funkcjonalności do prowadzenia sprzedaży w modelu B2C oraz B2B. Rozwiązanie oferowane jest w modelu SaaS, posiada 4 wersje, które różnią się od siebie funkcjonalnie.

Klienci mogą testować e-Sklep nawet przez 30 dni za darmo!

Więcej o platformach dla e-commerce znajdziesz w naszej strefie wiedzy na https://www.kobietyebiznesu.pl/e-commerce/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy