Szkolenie Design Thinking. Nauka tworzenia innowacyjnych rozwiązań | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Szkolenie Design Thinking. Nauka tworzenia innowacyjnych rozwiązań

Szkolenie Design Thinking. Nauka tworzenia innowacyjnych rozwiązań

Czy zastanawiało Cię kiedyś, dlaczego pewne produkty albo usługi mają trudność z dostosowaniem się do współczesnego rynku, a inne już na starcie doskonale wpasowują się w potrzeby konsumentów? Dzieje się tak, ponieważ te drugie tworzone są często zgodnie z zasadami Design Thinking. Czym ono jest i co dokładnie proponuje w zakresie tworzenia innowacyjnych, skutecznych rozwiązań?

Kilka słów o Design Thinking

Design Thinking to metoda, która pozwala na efektywne rozwiązywanie problemów w organizacji oraz poszukiwania i generowanie innowacyjnych produktów odpowiadających na aktualne potrzeby rynku i konsumentów. Jej wdrożenie obniża ryzyko wprowadzenia niechcianych, nieskutecznych i niepotrzebnych rozwiązań. Pozwala również na zwiększenie wartości produktów, procesów i usług w oczach interesariuszy.

Proces Design Thinking odbywa się zawsze zgodnie z zasadami konkretnej metodyki projektowej. Jedną z nich jest DTMethod®. Można ją poznać, zrozumieć i opanować, zapisując się na szkolenie Design Thinking – DTMethod® Foundation.

Co zyskują uczestnicy szkolenia?

Dzięki szkoleniu uczestnicy mogą zrozumieć, czym jest i jak działa Design Thinking. Podczas 3 dni wypełnionych praktycznymi warsztatami, uczestnicy poznają narzędzia (DTTools) zwiększające skuteczność rozwiązywania problemów w zespołach projektowych. Porządkują również wiedzę o Design Thinking. Uczą się, jak w praktyce wykorzystywać pryncypia DTMethod®, co zmniejsza poczucie chaosu i niepewności w procesie projektowym, a także minimalizuje ryzyko stworzenia produktu, który nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Szkolenie składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Oznacza to, że nie tylko przekazuje wiedzę nt. DTMethod®, ale też pokazuje, jak zaimplementować Design Thinking w rutynowe aktywności uczestników i całych zespołów projektowych. Szkolenie przygotowuje pracowników do efektywnej pracy, podnosi efektywność procesów Design Thinking oraz prawdopodobieństwo zaprojektowania skutecznego rozwiązania.

Business People Analyzing Statistics Business Documents, Financial Concept.

Do kogo skierowane są szkolenia Design Thinking?

O udziale w kursie Design Thinking – DTMethod® Foundation powinny pomyśleć zwłaszcza osoby na stanowiskach: Project Manager, SCRUM Master, Product Owner, członkowie zespołów projektowych, osoby odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów i tworzenie strategii organizacji, a także Top Management w firmach.

Forma szkolenia oraz zapisy

Uczestnicy mają do wyboru dwie formy szkolenia: stacjonarną i online (na żywo, w czasie rzeczywistym). Po zakończeniu szkolenia uczestnicy mają możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu DTMethod Foundation. Jest on wydawany przez APMG i uznawany na całym świecie. Potwierdza, że uczestnik zrozumiał podstawy metodyki i potrafi ją praktycznie wykorzystać. Certyfikat wydawany jest bezterminowo, a warunkiem jego uzyskania jest zdanie oficjalnego egzaminu DTMethod® Foundation.

Udział w szkoleniu można wykupić jednorazowo lub skorzystać z niego w ramach subskrypcji Inprogress Plus. Druga opcja otwiera możliwość udziału w kilkudziesięciu innych szkoleniach z zakresu zarządzania projektami, inżynierii oprogramowania czy architektury organizacji. Szczegóły na stronie organizatora: https://inprogress.pl/

DTMethod® jest zarejestrowanym znakiem towarowym INPROGRESS Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy