Trendy w e-commerce w branży fashion na 2023 rok | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Trendy w e-commerce w branży fashion na 2023 rok

Trendy w e-commerce w branży fashion na 2023 rok

E-commerce, czyli handel elektroniczny, cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – zakupy online są szybkie i wygodne, a ceny produktów znalezionych w sieci często są o wiele korzystniejsze niż w sklepach stacjonarnych. Wraz z dynamicznym rozwojem technologii, rynek e-commerce także ewoluuje. Dzięki temu powstają w nim nowe trendy, które mają za zadanie coraz skuteczniej spełniać oczekiwania klientów. Co jest teraz modne w obszarze handlu internetowego? W tym artykule przedstawimy najważniejsze trendy, które będą kształtować e-commerce w branży fashion w 2023 roku.

Jakie są najważniejsze trendy w e-commerce w branży modowej? 

W tym roku możemy zauważyć kilka wyraźnych trendów, które wytyczają ścieżkę rozwoju e-commerce w branży fashion. Będą to między innymi:

1.Nacisk na personalizację. 

Personalizacja to kluczowy trend w e-commerce, który na pewno będzie się utrzymywał w kolejnych latach. Klienci sklepów internetowych chcą mieć poczucie, że oferta jest dostosowana do ich indywidualnych potrzeb i preferencji. W tym celu coraz więcej dystrybutorów online stosuje różnego rodzaju narzędzia i algorytmy, które pozwalają na jak najskuteczniejszą personalizację ofert. Klienci otrzymują indywidualne rekomendacje produktów, dostają informacje o aktualnych promocjach i produktach, które mogą ich zainteresować. 

2.Wzrost znaczenia kanałów mobilnych.

Zakupy przez smartfony i tablety to już standard, ale w 2023 kanały mobilne będą miały jeszcze większe znaczenie dla internetowego handlu. Według badań przeprowadzonych przez eMarketer, w tym roku aż 73% całkowitej wartości transakcji e-commerce będzie pochodzić z urządzeń mobilnych. 

Klienci chcą dokonywać zakupów w każdym miejscu i o każdej porze, dlatego sklepy internetowe z branży modowej muszą dostosować się do tego trendu. Dobrym przykładem może być w tym przypadku serwis modowy https://modago.pl/, który posiada stronę internetową zoptymalizowaną pod kątem smartfonów i tabletów. Dzięki temu zakupy online na urządzeniu mobilnym są niezwykle intuicyjne i wygodne. 

3. Rosnący wpływ sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja i automatyka to kolejne trendy, które będą miały coraz większy wpływ na e-commerce w branży fashion w 2023 roku. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych algorytmów oraz automatyzacji procesów, sklepy internetowe będą w stanie jeszcze skuteczniej spersonalizować ofertę, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb klientów. 

Dobrym przykładem rosnącego wykorzystywania AI w branży e-commerce są też chatboty, które coraz częściej prowadzą obsługę klienta w sklepach internetowych. 

Trendy w e-commerce w branży fashion – co najczęściej będziemy kupować? 

Podobnie jak w innych obszarach handlu online, w branży modowej trendy i preferencje konsumentów zmieniają się z każdym rokiem. W 2023 roku najchętniej będziemy sięgać po: 

  • ubrania casualowe – wraz z rozwojem pracy zdalnej i zmianami stylu życia, wyluzowane, „domowe” ubrania stają się coraz bardziej popularne; dresowe spodnie, wygodne bluzy i ciepłe kardigany dalej są bardzo często wybierane przez klientów sklepów z ubraniami online 
  • moda zrównoważona – coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologię i chce świadomie wybierać ubrania szyte z naturalnych materiałów, w myśli zero waste
  • ubrania sportowe – fitness i zdrowy styl życia dalej są na topie, dlatego możemy spodziewać się, że ubrania sportowe, takie jak legginsy, topy, bluzy z kapturem, obuwie sportowe i akcesoria fitness będą w tym roku bardzo popularne w e-commerce 
  • ubrania i akcesoria luksusowe – coraz większa liczba osób jest skłonna zapłacić większą kwotę za odzież i dodatki ekskluzywnych marek, uszyte z dobrej jakości materiałów; w 2023 roku wzrośnie sprzedaż skórzanych butów, torebek oraz ubrań wykonanych z tkanin premium.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy