Wanna narożna czy prostokątna - co wybrać? | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Wanna narożna czy prostokątna – co wybrać?

Wanna narożna czy prostokątna – co wybrać?

Pomimo sporej popularności kabin prysznicowych, wciąż jest wielu zwolenników wanien. Ten element łazienkowego wyposażenia przede wszystkim pozwala na komfortową kąpiel, poza tym wpisuje się w wiele współczesnych łazienkowych aranżacji. Wybór optymalnej wanny z pewnością nie jest zadaniem prostym. Poszczególne modele, które dostępne są na rynku, są zróżnicowane względem siebie nie tylko ogólnym designem czy rozmiarem, ale także i kształtem czy sposobem montażu. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy korzystniej jest wybrać wannę narożną czy prostokątną – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Wanna narożna – do jakich łazienek?

Niestety wiele osób jest właścicielami małych łazienek, których urządzenie nie jest sprawą prostą. Jeśli masz mala łazienkę i marzysz o wannie – najlepiej będzie postawić na model narożny. Wanny narożne https://www.lazienkiabc.pl/Wanny-narozne-c46 pomimo niewielkich zewnętrznych wymiarów pozwalają na komfortową kąpiel. Modele te ze względu na wyprofilowane wnętrze są nie tylko wygodne, ale także posiadają dodatkową strefę odkładczą, którą można wykorzystać w dowolny sposób.

Atutami wanien narożnych jest nie tylko ich kompaktowy kształt czy komfort użytkowania, ale także i design. Modele te idealnie sprawdzają się w łazienkach nowoczesnych, w których ważna jest forma, estetyką oraz jakość każdego elementu wyposażenia.

Duża łazienka – wanna narożna czy prostokątna?

Wanna narożna czy prostokątna do dużej łazienki? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Samo pojęcie “duża łazienka” jest dość względne. Ważne by pomieszczenie było urządzone zgodnie z gustem domowników i w taki sposób, by korzystanie z niego było po prostu wygodne. O ile łazienka jest rzeczywiście spora dobrym wyborem będzie zarówno wanna narożna, jak i prostokątna.

W przypadku dużych łazienek mamy pełną dowolność aranżacyjną. Eksperci podkreślają, że wtedy warto jest zdecydować się na montaż zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej. Z wanny można korzystać, wtedy gdy mamy ochotę na długą, gorącą kąpiel, natomiast z kabiny prysznicowej wtedy, gdy chcemy się szybko odświeżyć. W przypadku dużej łazienki nie musimy iść na żadne kompromisy.

Wanna narożna, prostokątna – z jakiego materiału?

Wanny, które obecnie znajdują się na rynku, różnią się między sobą nie tylko sposobem montażu czy kształtem, ale także i materiałem z jakiego zostały wykonane. Jednymi z popularniejszych bez wątpienia są wanny akrylowe. Zalety tych wanien wynikają wprost z zastosowanego materiału. Akryl jest ciepły, idealnie gładki oraz lekki. Wanny z akrylu są bezproblemowe podczas transportu czy montażu. Poza tym dzięki idealnie gładkiej powierzchni akrylowe wanny są bezproblemowe podczas czyszczenia.

Jedną z ważniejszych zalet wanien narożnych z akrylu czy modeli prostokątnych jest komfort termiczny. Dzięki temu, że akryl jest ciepły podczas długich gorących kąpieli nie ma konieczności dolewania ciepłej wody. Ma to oczywiście wpływ nie tylko na komfort kąpieli, ale także i na oszczędności. Dodatkowo akrylowe wanny dostępne są w atrakcyjnych cenach, co także przekłada się na ich popularność. Warto wspomnieć, że akryl jest antyseptyczny, dzięki czemu jest bezpieczny. Jego powierzchnia posiada właściwości antypoślizgowe. W przypadku pojawienia się rys na powierzchni wanny – można je samodzielnie naprawić przy pomocy zestawów naprawczych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy