Wykorzystanie kasetonów reklamowych w kampaniach marketingowych | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Wykorzystanie kasetonów reklamowych w kampaniach marketingowych

Wykorzystanie kasetonów reklamowych w kampaniach marketingowych

Dotarcie do szerokiego grona odbiorców wymaga zakrojonych na większa skale kampanii reklamowych. Pomóc mogą w tym skuteczne kasetony reklamowe. To inwestycja, która wzmacnia poziom zaufania, rozpoznawalność i pozwala zachęcić do działania. W ten sposób łatwiej odnieść sukces w prowadzonej promocji czy kampanii. Jak wykorzystać w niej kasetony reklamowe?

Czym są kasetony reklamowe?

Jak można zdefiniować kasetony reklamowe? To elementy przestrzenne często z dodatkowym podświetleniem, które przekazują informacje, zachęcają do działania i promują markę lub produkt. Najczęściej spotyka się je w przestrzeni publicznej, gdy występują w formie podświetlanych billboardów czy tablic reklamowych. Ich jakość stoi na najwyższym poziomie dzięki wykorzystaniu trwałych materiałów (dibond, plexi). Kształt i wielkość takiego kasetonu może być w zasadzie dowolna i zależy od oczekiwań klienta oraz dostępnego miejsca.

Kasetony reklamowe a ich jasny przekaz

Kampania reklamowa zwykle bazuje na prostych treściach o zwiększonej liczbie obrazów. W tej sytuacji potencjalny klient nie musi poświęcać czasu na czytanie obszernego opisu czy poznanie celów strategicznych marki. W zamian za to kasetony reklamowe mogą pokazywać wartości, z którymi odbiorca się utożsamia. Jasny przekaz i atrakcyjność wizualna pozwalają szybko i skutecznie zapoznać się z reklamą. W ten sposób dana osoba może na dłużej zapamiętać motyw i rozmyślać o marce. To wpływa na podejmowanie przez nią decyzji zakupowych lub podniesienie zaufania do firmy.

Kasetony reklamowe i dostępność 24h/dobę

Oferta niewidoczna dla odbiorcy nie istnieje. Dlatego tak ważne jest, by kampania reklamowa docierała do grupy docelowej bez względu na miejsce i porę dnia lub nocy. W takie założenia idealnie wpasowały się kasetony reklamowe, które wykorzystują oświetlenie LED do przyciągania uwagi. Zwykle inwestorzy mogą postawić na kilka wariantów takich form promocji:

  • podświetlaną punktowo;
  • świecącą w całości;
  • oświetlaną zza reklamy.

Każda forma podświetlenia sprawia, że potencjalny klient łatwiej dostrzeże reklamę spośród wszystkich innych. Poza tym kampanie reklamowe muszą działać całą dobę i nie mogą na nie wpływać trudniejsze warunki atmosferyczne czy zachmurzenie.

Kasetony reklamowe są korzystne cenowo

Każda kampania reklamowa musi przynosić wymierne zyski. Opłacalność wynika z wielu czynników, ale ma nią wpływ również koszt produktów promocyjnych. Kasetony świetnie wpisują się w potrzebę stworzenia skutecznej, ale przystępnej cenowo formy reklamy wizualnej. Ostateczna kwota zależna jest od formatu i miejsca montażu. Jednak w porównaniu z innymi formami promocji jest wyraźnie tańsza. Dlatego inwestorzy chętnie korzystają z możliwości zastosowania kasetonów reklamowych w marketingu.

Jeśli chcesz stworzyć kampanię promocyjną postaw na współpracę z doświadczoną firmą z branży reklamowej. Sprawdź ofertę, poznaj dotychczasowe realizacje i dopytaj o szczegóły. W ten sposób przyczynisz się jeszcze mocniej do wykonania świetnej kampanii reklamowej dla swojej marki!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://quadland.pl/kasetony-reklamowe

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy