Wysyłka kosmetyków kurierem - jak je zabezpieczyć? | Fundacja Kobiety e-biznesu
biuro@kobietyebiznesu.pl

Wysyłka kosmetyków kurierem – jak je zabezpieczyć?

Wysyłka kosmetyków kurierem – jak je zabezpieczyć?

Branża kosmetyczna jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów e-commerce. Coraz więcej firm decyduje się na sprzedaż wysyłkową swoich produktów do pielęgnacji. Warto jednak pamiętać, że kosmetyki wymagają odpowiedniej ochrony, a często również zabezpieczenia termicznego. Jak zapakować kosmetyki do wysyłki?

Jak zapakować kosmetyki? Prawidłowe zabezpieczenie zawartości

Każdemu sprzedawcy zależy na tym, by jego produkt dotarł do klienta w stanie nienaruszonym. Oznacza to konieczność odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki, by ochronić zawartość przed każdym możliwym uszkodzeniem w czasie transportu. Najważniejszym elementem jest oczywiście dobór odpowiednich materiałów do pakowania. Wbrew pozorom — nie muszą one być sztuczne! Na rynku dostępne są ekologiczne wypełniacze do paczek np. te w postaci papieru o strukturze plastra miodu. Służą one przede wszystkim do owijania delikatnych przedmiotów w paczkach, zapewniając świetną amortyzację i chroniąc produkty wewnątrz przesyłki przed uszkodzeniem.

Papier kraft jest mocny, wytrzymały i wykonany z najtwardszych włókien, dlatego używa się go do wypełniania paczek o wrażliwej zawartości. Oprócz tego do zabezpieczenia przesyłek można wykorzystać również papier z recyklingu czy, najbardziej ekologiczny, papier wykonany z trawy.

Aby prawidłowo zapakować paczkę z kosmetykami, należy dobrać odpowiedniej wielkości kartonowe opakowanie, a następnie zabezpieczyć produkty, owijając je w warstwę papieru Geami. Pudło do przesyłki nie powinno być zbyt duże, by ograniczyć ryzyko przemieszczania się produktów i nie nadużywać wypełniaczy. Wolne przestrzenie wewnątrz paczki powinny zostać uzupełnione papierem w taki sposób, by zawartość nie miała możliwości przemieszczenia nawet w wyniku silniejszych wstrząsów. Na koniec wystarczy okleić przesyłkę jedną warstwą taśmy papierowej i gotowe!

Pakowanie kosmetyków z ochroną termiczną

Warto pamiętać również o tym, że niektóre kosmetyki będą wymagać ochrony termicznej. Wysyłka takich produktów, zwłaszcza latem, w trakcie upałów może być prawdziwym wyzwaniem. Chcąc zapewnić odpowiednią temperaturę wysyłki, należy skorzystać z wkładów chłodzących wewnątrz przesyłki. Dobrze dopasowane wkłady papierowe, z biodegradowalnym żelem chłodzącym są w stanie zapewnić odpowiednie warunki termiczne nawet przez 48 godzin. 

Oprócz tego należy pamiętać o zastosowaniu specjalnej wyściółki zawierającej pojedynczą lub podwójną warstwę papieru o strukturze plastra miodu. Zapobiega ona przewodzeniu ciepła i doskonale izoluje produkty wewnątrz paczki.

Ekologiczne wypełniacze do paczek – aspekt wizerunkowy

Pakowanie kosmetyków ma również bardzo duże znaczenie w kwestii wizerunku marki. Klienci sektora kosmetycznego mają bardzo wysokie wymagania i często zwracają uwagę na działania ekologiczne przedsiębiorstwa. Ważny jest nie tylko skład produktów oraz ich najwyższa jakość, ale również sposób, w jaki są one zapakowane. Wielu odbiorców jest gotowych zrezygnować z usług sklepu, który do pakowania wykorzystuje sztuczne materiały, ma tendencję do overpackagingu czy zwyczajnie nie dba o ekologię.

Korzystając z papierowych wypełniaczy do paczek, klient otrzymuje przekaz, że firma dba o środowisko naturalne i stara się minimalizować negatywny wpływ swojej działalności na ekologię. Ponadto, pakowanie z użyciem ekologicznych materiałów jest znacznie bardziej estetyczne, a aspekt wizualny podczas otwierania paczki również pełni bardzo ważną rolę, zwłaszcza wśród osób, które aktywnie korzystają z mediów społecznościowych. To świetny sposób na darmową reklamę przy niewielkim wysiłku ze strony firmy. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecamy